Uludağ Üniversitesi 24 Akademik Personel Alım İlanı

Uludağ Üniversitesi 24 Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 08.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:27
419
A+
A-

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize bağlı birimlere 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümleri ile Üniversitemiz Senatosunun tespit ettiği atama kriterlerine göre öğretim elemanı alınacakt Uludağ Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize bağlı birimlere 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümleri ile Üniversitemiz Senatosunun tespit ettiği atama kriterlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

1 – İlanda yer alan Profesör ve Doçent kadrosu için Personel Daire Başkanlığına ilan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvurmak gerekmektedir.

2 – Profesör ve Doçentler 2547 Sayılı Kanunun 36. maddesinin (a) bendinin 1. fıkrasına göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere alınacaktır.

3 – Adaylar 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartlar ile kadro derecesi bakımından atanabilme şartlarını taşımak zorundadır.

4 – Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

5 – İlan edilen kadroya ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır.

6 – İstenen belgeler başvuru dilekçe örneğinde belirtilmiş olup, yayınlarına UAKBİS sisteminden erişilemeyen adaylar yayın dosyaları ile başvuracaktır.

(Dilekçe örneği ilan metni ekinde http://personel.uludag.edu.tr adresinde yayınlanmıştır.)

BİRİMANABİLİM DALIKADRO ÜNV.K.D.AD.AÇIKLAMA
Tıp FakültesiBiyoistatistik A.D.Doçent11
Tıp FakültesiÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.D.Doçent11
Tıp Fakültesiİç Hastalıkları A.D.Doçent11
Tıp FakültesiRuh Sağlığı ve Hastalıkları A.D.Profesör11
Tıp FakültesiTıbbi Biyoloji A.D.Profesör11
Mühendislik FakültesiElektromanyetik Alanlar ve Mikro Dalga TekniğiDoçent11Elektromanyetik saçılma ve kırınım konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik FakültesiGeoteknik A.D.Profesör11
Mühendislik FakültesiMekanik A.D. (İnşaat Müh.)Profesör11Malzeme – Hasar Mekaniği Uzmanı olmak.
Mühendislik FakültesiTekstil Bilimleri A.D.Doçent11Polimer Bilimi alanında doktora yapmış olmak.
Mimarlık FakültesiYapı Bilgisi A.D.Profesör11Mimarlık alanında proje yönetimi ve organizasyonu, afet yönetimi ve zarar azaltma, kullanıcı memnuniyeti için nitelikli yapı üretimi konularında bilimsel çalışmalar yapıyor olmak.
Mimarlık FakültesiYapı Bilgisi A.D.Doçent11İnşaat Mühendisliği alanında lisansı bulunmak; mimarlık alanında taşıyıcı sistemler ile kagir ve ahşap yapıların statik ve dinamik analizleri konularında bilimsel çalışmalar yapıyor olmak.
Ziraat FakültesiFitopatolojiProfesör11Tahıllarda Fungal Hastalıklar Konusunda çalışmaları olmak.
Ziraat FakültesiGıda Teknolojisi A.D.Doçent11Mikrobiyel Proses konusunda yurtdışında doktorasını yapmış olmak; mikrobiyel Prosesler ve Fermentasyon Teknolojisi konularında lisansüstü çalışmalar yürütmek.
Ziraat FakültesiTarımsal Enerji Sistemleri A.D.Profesör11Tarımsal Ürünlerin Farklı Kurutma Sistemleri ile Kurutulması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Ziraat FakültesiTarımsal Enerji Sistemleri A.D.Doçent11Tarımsal Ürünlerin Farklı Kurutma Sistemleri ile Kurutulması üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiAnalitik Kimya A.D.Profesör11
Fen-Edebiyat FakültesiCebir ve Sayılar Teorisi A.D.Doçent11
Fen-Edebiyat FakültesiNükleer Fizik A.D.Doçent11
Fen-Edebiyat FakültesiOrganik Kimya A.D.Doçent11
Eğitim FakültesiBilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi A.D.Doçent11
Eğitim FakültesiEğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi A.D.Doçent11Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalında Doçent olmak.
Eğitim FakültesiRehberlik ve Psikolojik Dan. A.D.Profesör11Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında Doçent olmak.
Eğitim FakültesiSosyal Bilgiler Eğitimi A.D.Profesör11Coğrafya Eğitiminde Doçent Olmak.
Eğitim FakültesiSosyal Bilgiler Eğitimi A.D.Profesör11Coğrafya Eğitiminde Doçent Olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.