Ümit Karan: 3 Temmuz Hakkında Konuştu

Ümit Karan: 3 Temmuz Hakkında Konuştu
Yayınlama: 12.10.2015
Düzenleme: 24.04.2021 05:19
982
A+
A-

Galatasaray’ın eski futbolcusu Ümit Karan, 3 temmuz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ceza evine girişinden Eskişehirspor-Trabzonspor maçına kadar bir çok şeyi anlattı.

Galatasaray’ın eski futbolcusu Ümit Karan, dün akşam SKY 360 kanalında yayın Galatasaray’ın eski futbolcusu Ümit Karan, 3 temmuz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ceza evine girişinden Eskişehirspor-Trabzonspor maçına kadar bir çok şeyi anlattı. 

Galatasaray’ın eski futbolcusu Ümit Karan, dün akşam SKY 360 kanalında yayınlanan Telegol programında 3 Temmuz sürecine ilişkin oldukça çarpıcı sözler söyledi. Karan, “Galatasaray TV o süreçte benim gollerimi sansürledi. Benim gollerimi niye sansürlüyorsunuz, bana güvenmiyor musunuz?” dedi.

İşte Ümit Karan’ın sürece ilişkin açıklamaları:

“Ben çok doluyum aslında. Burada uzun süre konuşurum. Cezaevine gittim, arkamdan o kadar fotoğraf gösterildi ki. Yok o yapıldı, yok bu yapıldı diye. Benim bir arabamın fotoğrafını çekmişler. Hem de evin önünde. Bunun üzerinden dezenformasyon yapıldı. Benim arabam evin önünde durmayacak da nerede duracak?”

‘Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemezdim’

Eskişehirspor-Trabzonspor maçında bir pozisyon oldu. İki seçeneğim vardı. Ya topu Sezer’le buluşturacaktım ya da ben kullanacaktım. Kendim kullanmayı tercih ettim. Kasten bir şey yapmadım ama Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemezdim.

Mahkemede hakim bana “Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını ister misin?” diye sordu. Ben de “Hayır istemem.” dedim. Çünkü Galatasaraylıyım.”

Ben o sahada her türlü mücadelemi verdim. Eskişehirspor adına elimden geleni yaptım. Gerisi beni ilgilendirmiyor.”

“Ben neysem O’yum. Kendimi çok iyi biliyorum ve kendime çok güveniyorum. Bu futbolu gol atmak için oynuyorum. 4,5 senedir siyah giyiyorum. Beni hapishanede görmek için gelen eşimi, “Şikeci misiniz, örgütçü müsünüz?” diye karşılıyorlardı.”

‘GS TV gollerimi sansürledi’

“4 farklı takımda kaptanlık yaptım. Kaptanlık kolay bir şey mi? Hiçbir kimse çıkıp da ‘Ümit böyle bir şey yapmaz.’ demedi. Eskişehirspor Başkanı’yla her gün görüşüyordum. Çıksınlar da konuşsunlar. Mesut Başkan’la 24 saatimi geçiriyordum. Kaybolup kaçtılar. Galatasaray TV’de benim gollerimi sansürlediler. Ben, Galatasaray’ı az mı sevindirdim? Benim gollerimle sevindiniz kardeşim! O kadar doluyum ki… Benim gollerimi niye sansürlüyorsunuz, bana güvenmiyor musunuz, ben Galatasaraylı değil miyim?”

 

kaynak: fanatik

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.