Umuda Giden Zorlu Yolculuk

Umuda Giden Zorlu Yolculuk
Yayınlama: 15.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
316
A+
A-

Umutsuzluktan kaçıp umuda gitmek için çok tehlikeli yolculuk. Ülkelerindeki Savaş, iç karışıklık, siyasi ve ekonomik istikrarsızlıklar nedeniyle buraları terk etmek zorunda kalan bazı Arap ve Afrika ülkelerinin vatandaşları, Avrupa’da mülteci olabilmek iç Umutsuzluktan kaçıp umuda gitmek için çok tehlikeli yolculuk. Ülkelerindeki Savaş, iç karışıklık, siyasi ve ekonomik istikrarsızlıklar nedeniyle buraları terk etmek zorunda kalan bazı Arap ve Afrika ülkelerinin vatandaşları, Avrupa’da mülteci olabilmek için kapasitesinin üstünde kişiyle doldurdukları şişme botlarla çok tehlikeli yolcuğa çıkıyor.

Avrupa’da mülteci olabilmek için kapasitesinin üstünde kişiyle doldurdukları şişme botlarla çok tehlikeli yolcuğa çıkan kaçaklar, Yunanistan’ın İstanköy adasında sona eren “umut yolculuğu”nun ardından büyük bir mutluluk yaşıyor.

Savaş, iç karışıklık, siyasi ve ekonomik istikrarsızlıklar nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan bazı Arap ve Afrika ülkelerinin vatandaşları, Avrupa’da mülteci olabilmek için kapasitesinin üstünde kişiyle doldurdukları şişme botlarla çok tehlikeli yolcuğa çıkıyor. Umut dolu yolculuklarını Yunanistan’ın İstanköy adasında sonlandıran bir grup Suriyelinin, karaya ulaşmalarının verdiği mutluluk yüzlerinden okunuyor.

Kiminin ellerini gökyüzüne açarak Allah’a şükrettiği, kiminin gözyaşı döküp zafer işareti yaptığı kaçaklar, karaya varmanın mutluluğuyla üzerlerinde bulunan can yeleklerini suya fırlatıyor. Bu anı kalıcı hale getirmek ve yakınlarına haber vermek isteyen bazı kaçalar ise ilk iş olarak fotoğraf çekip gönderiyor.

Kıyıda bekleyen yardım kuruluşları da zorlu yolculuğu tamamlayan kaçakları karşılayarak ilk ihtiyaçlarını gideriyor.

 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.