Üniversite Ek Yerleştirmelerine Kimler Başvurabilir, Kimler Başvuramaz?

Üniversite Ek Yerleştirmelerine Kimler Başvurabilir, Kimler Başvuramaz?
Yayınlama: 15.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
324
A+
A-

Üniversite Ek Yerleştirme tercihlerini, 17-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında İnternet üzerinden yapılacaktır. ÖSYM, ÖSYS Ek yerleştirme kılavuzunu açıklamasıyla birlikte bazı soruların yanıtlarını sizler için derledik.

EK YERLEŞTİRMELERE KİMLER BAŞVUR Üniversite Ek Yerleştirme tercihlerini, 17-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında İnternet üzerinden yapılacaktır. ÖSYM, ÖSYS Ek yerleştirme kılavuzunu açıklamasıyla birlikte bazı soruların yanıtlarını sizler için derledik.

EK YERLEŞTİRMELERE KİMLER BAŞVURABİLİR, KİMLER BAŞVURAMAZ?

– 2015-ÖSYS merkezì yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir.

– Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2015-ÖSYS merkezî yerleştirmede hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş olmak gerekir.

– 2015-ÖSYS’de özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar da ek yerleştirme için tercih yapabilirler.

– Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekir.

– 2015-ÖSYS ek yerleştirmeye başvurabilmek için 2015-ÖSYS’ye başvuru yapılmış olması zorunludur.

www.kariyermemur.com

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.