Üniversite Mezunları KPSS’nin Hangi Puanı İle Hangi Mesleğe Atanır?

Üniversite Mezunları KPSS’nin Hangi Puanı İle Hangi Mesleğe Atanır?
Yayınlama: 14.10.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:33
1.925
A+
A-

Kariyermemur.com olarak sizler için derlediğimiz haberde Üniversite mezunlarının atamalarda kullandığı puanlar yer almaktadır. Haberimizde Bölüm/Fakülte bazında Üniversite mezunlarının İşe yerleşmede kullandıkları kpss puanları ayrıntılı bir şekilde aşağı Kariyermemur.com olarak sizler için derlediğimiz haberde Üniversite mezunlarının atamalarda kullandığı puanlar yer almaktadır. Haberimizde Bölüm/Fakülte bazında Üniversite mezunlarının İşe yerleşmede kullandıkları kpss puanları ayrıntılı bir şekilde aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Not: Tabloyu tam boyut

P93 puanı: Tüm Önlisans   mezunlarının kullandığı puandır.

P94 Puanı TümLise   mezunlarının kullandığı puandır.

P121 puanı;  16 daldaki öğretmenlik için hesaplanan puan türüdür

P124 puanı: 2014 yılı itibariyle ilk defa uygulanacak olan sisteme göre din hizmetleri sınıfında çalışacak olanların atanmaları için artık alan sınavına girme zorunluluğu gelmiştir. Bunun için KPSS puanlarına 3 yeni puan eklenmiş ve bunlardan “P124” puanı lisans düzeyinde din hizmetleri sınıfındaki unvanlara atanacak olanların kullanacağı puan olarak belirlenmiştir.

KPSS HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.