Üniversite Tercihleri için Ücret Alınacak mı?

Üniversite Tercihleri için Ücret Alınacak mı?
Yayınlama: 01.07.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
5.413
A+
A-

ÖSYM, 6 – 14 Temmuz arasında yapılacak ÖSYS Tercihleri için tercih kılavuzunu yayımladı. Yayımlamasının ardından KPSS Tercihlerinde alınan 15 TL ücretin üniversite tercihlerinde alınıp alınmayacağı soruları gelmeye başladı.
ÖSYS TERCİHLERİNDE ÜCRET ALINM ÖSYM, 6 – 14 Temmuz arasında yapılacak ÖSYS Tercihleri için tercih kılavuzunu yayımladı. Yayımlamasının ardından KPSS Tercihlerinde alınan 15 TL ücretin üniversite tercihlerinde alınıp alınmayacağı soruları gelmeye başladı.

ÖSYS TERCİHLERİNDE ÜCRET ALINMAYACAK!

ÖSYS kılavuzunda belirtildiği üzere ÖSYS tercihlerinden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

EK TERCİHLER İÇİN 15 TL ÜCRET ÖDENECEK

EK YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAKTIR? Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir. Yükseköğretim programlarının 2015-ÖSYS sonuçlarına göre (sınavsız geçiş dâhil) yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak Ek Yerleştirme yapılacaktır. Sınavsız geçiş dâhil merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacaktır. Ek Yerleştirmede; Tablo 4’teki lisans programlarına merkezî genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında aday yerleştirilmeyecektir. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacaktır.

Ek yerleştirme tercih ücreti 15,00 TL olacaktır. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacaktır.

www.kariyermemur.com

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.