SON DAKİKA

Uşak Üniversitesi 14 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 11 Kasım 2015 - 8:33 'de eklendi.

Uşak Üniversitesi Rektörlüğünden:

* Üniversitemizde açık bulunan öğretim üyesi kadrosuna 2547 sayılı Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümlerine göre, Akademisyenler alınacaktır.

* Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanun Uşak Üniversitesi Rektörlüğünden:

* Üniversitemizde açık bulunan öğretim üyesi kadrosuna 2547 sayılı Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümlerine göre, Akademisyenler alınacaktır.

* Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

* Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüdedir.

* Adaylar http://personel.usak.edu.tr/1367 adresinde bulunan öğretim üyeleri “başvuru formundan” doldurarak, öğrenim belgelerinin fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile birlikte;

1) Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar; Bilimsel çalışma-yayınlarını doçentlik belgesi, özgeçmiş ve (6 takım) yayın dosyaları ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.

2) Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Bilimsel çalışma-yayınlarını doçentlik belgesi, özgeçmiş ve (4 takım) yayın dosyaları ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.

3) Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Yabancı dil belgesi, Doktora diploması, bilimsel çalışma-yayınlarını, özgeçmiş ve (4 takım) yayın dosyaları ile ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Genel Açıklamalar

1 – İlan edilen bütün unvanlar için, Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

2 – Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve iptal edilecektir.

3 – Bir adayın sadece bir kadroya başvurma imkanı vardır.

4 – Mezuniyet belgesi, doktora öğrenim belgeleri tasdikli olacaktır veya aslı ile birlikte ilgili Birimlerde tasdik edilecektir.

5 – Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.

6 – Erkek adayların askerlik durum belgesini başvuru evraklarına eklemeleri gerekmektedir.

7 – Adaylar dosyalarını gönderim kutusu içinde teslim edeceklerdir.

8 – Yrd. Doç. Dil sınavı tarihi son müracaat tarihinden sonra, İlgili birimler tarafından Üniversitemizin www.usak.edu.tr web adresinde duyurulacaktır.

Yardımcı Doçentler için, Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olmak gerekmektedir.

Müracaatların gerekli belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren son müracaat tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Son Müracaat Tarihi: 27/11/2015 mesai bitimine kadardır.

KADRO NOKADRO UNVANDER.BÖLÜM/ANA BİLİM DALIADETAÇIKLAMA
Diş Hekimliği Fakültesi
105Yardımcı Doçent1Klinik Bilimleri / Ortodonti1
254Yardımcı Doçent3Klinik Bilimleri / Ortodonti1
Eğitim Fakültesi
893Yardımcı Doçent5Özel Eğitim1İşitme engelli öğrencilerin matematik eğitimleri üzerine çalışmış olmak.
1159Yardımcı Doçent3Eğitim Bilimleri / Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi1Eğitim yönetimi alanında doktora yapmış olmak ve alanındaki araştırma gelenekleri ile ilgili çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi
334Yardımcı Doçent1Batı Dilleri ve Edebiyatları / İngiliz Dili ve Edebiyatı1
485Yardımcı Doçent4Batı Dilleri ve Edebiyatları / İngiliz Dili ve Edebiyatı1
718Doçent2Coğrafya / Türkiye Coğrafyası1İlçe coğrafyası, erozyon analizi ve CBS konularında çalışmış olmak.
1139Yardımcı Doçent3Arkeoloji / Prehistorya ve Ön Asya Arkeolojisi1Kuzey-Orta Anadolu demir çağı seramikleri ve Urartu mimarisi alanında çalışmaları olmak.
1157Yardımcı Doçent3Felsefe / Sistematik Felsefe1Sistematik felsefe ve mantık bilim dalında doktora yapmış olmak, 20. yüzyıl bilim felsefesi ve eğitim felsefesi alanında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
227Yardımcı Doçent1Sosyal Hizmet1Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri anabilim dalında doktora yapmış olmak, sosyal sorumluluk konusunda çalışması bulunmak.
İslami İlimler Fakültesi
783Yardımcı Doçent4Felsefe ve Din Bilimleri / Din Bilimleri1Felsefe ve din bilimleri anabilim dalında doktora yapmış olmak.
819Yardımcı Doçent5Felsefe ve Din Bilimleri / Din Bilimleri1Felsefe ve din bilimleri anabilim dalında doktora yapmış olmak.
1069Yardımcı Doçent3Felsefe ve Din Bilimleri / Din Bilimleri1Hristiyan tarikatlarıyla ilgili çalışmaları olmak.
Mühendislik Fakültesi
568Doçent2Gıda Mühendisliği1Gıda hijyeni alanında doktora yapmış olmak ve süt ürünlerinde bakteriyel asit adaptasyonu konusunda çalışmaları olmak.

Bir önceki yazımız olan 2015 POMEM Başvuru Kılavuzu yayımlandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.