SON DAKİKA

Uşak Üniversitesi 8 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 04 Aralık 2015 - 9:45 'de eklendi.

Uşak Üniversitesi Rektörlüğünden:

* Üniversitemizde açık bulunan öğretim üyesi kadrosuna 2547 Sayılı Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümlerine göre, Akademisyenler alınacaktır.

* Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun Uşak Üniversitesi Rektörlüğünden:

* Üniversitemizde açık bulunan öğretim üyesi kadrosuna 2547 Sayılı Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümlerine göre, Akademisyenler alınacaktır.

* Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

* Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüdedir.

* Adaylar http://personel.usak.edu.tr/1367 adresinde bulunan öğretim üyeleri “başvuru formundan” doldurarak, öğrenim belgelerinin fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile birlikte;

1) Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar; Bilimsel çalışma-yayınlarını doçentlik belgesi, özgeçmiş ve (6 takım) yayın dosyaları ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.

2) Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Bilimsel çalışma-yayınlarını doçentlik belgesi, özgeçmiş ve (4 takım) yayın dosyaları ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.

3) Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Yabancı dil belgesi, Doktora diploması, bilimsel çalışma-yayınlarını, özgeçmiş ve (4 takım) yayın dosyaları ile ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Genel Açıklamalar

1 – İlan edilen bütün unvanlar için, Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

2 – Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve iptal edilecektir.

3 – Bir adayın sadece bir kadroya başvurma imkanı vardır.

4 – Mezuniyet belgesi, doktora öğrenim belgeleri tasdikli olacaktır veya aslı ile birlikte ilgili Birimlerde tasdik edilecektir.

5 – Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.

6 – Erkek adayların askerlik durum belgesini başvuru evraklarına eklemeleri gerekmektedir.

7 – Adaylar dosyalarını gönderim kutusu içinde teslim edeceklerdir.

8 – Yrd. Doç. Dil sınavı tarihi son müracaat tarihinden sonra, İlgili birimler tarafından Üniversitemizin www.usak.edu.tr web adresinde duyurulacaktır.

Yardımcı Doçentler için, Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olmak gerekmektedir.

Müracaatların gerekli belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren son müracaat tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Son Müracaat Tarihi: 21/12/2015 mesai bitimine kadardır.

KADRO NOKADRO UNVANDER.BÖLÜM/ANABİLİMDALIADETİLAN AÇIKLAMASI
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
16Yardımcı Doçent1Klinik Bilimleri /Periodontoloji1
21Yardımcı Doçent1Klinik Bilimleri / Diş Hastalıkları ve Tedavisi1Koruyucu diş hekimliği ve diş aşınmaları konusunda çalışmaları olmak.
37Yardımcı Doçent1Klinik Bilimleri / Protetik Diş Tedavisi1Bilgisayar destekli diş tasarımı ve üretimi konusunda deneyimli olmak.
500Doçent1Klinik Bilimleri / Ağız Diş ve Çene Radyolojisi1
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
1034Yardımcı Doçent3Gazetecilik / Genel Gazetecilik1Doktorasını gazetecilik alanında almış olmak.
İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
130Yardımcı Doçent1Temel İslam Bilimleri / Tefsir1Kıraat alanında çalışmaları olmak.
960Yardımcı Doçent3Temel İslam Bilimleri / İslam Hukuku1İslam hukuku alanında doktora yapmış olmak. İslam hukukunun temel kaynaklarıyla ilgili yazma eserler üzerine tahkik ve inceleme çalışmaları yapmak.
963Yardımcı Doçent3Temel İslam Bilimleri / Tasavvuf1Halvetilik alanında çalışmaları olmak.

Bir önceki yazımız olan Süleyman Demirel Üniversitesi 36 Akademik Personel Alacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.