SON DAKİKA

Uşak Üniversitesi Akademisyen Alacak

Bu haber 15 Haziran 2016 - 12:42 'de eklendi.

Uşak Üniversitesi, açık bulunan öğretim üyesi kadrosuna 2547 Sayılı Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümlerine göre, Akademisyenler alacaktır.
*Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşımalar

Uşak Üniversitesi, açık bulunan öğretim üyesi kadrosuna 2547 Sayılı Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümlerine göre, Akademisyenler alacaktır.

*Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

*Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüdedir.

*Adaylar http://personel.usak.edu.tr/1367 adresinde bulunan öğretim üyeleri “başvuru formundan” doldurarak, öğrenim belgelerinin fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile birlikte;

 • Profesör kadrolarına müracaat edecek adaylar; Bilimsel çalışma-yayınlarını doçentlik belgesi, özgeçmiş ve (6 takım) yayın dosyaları ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.
 • Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Bilimsel çalışma-yayınlarını doçentlik belgesi, özgeçmiş ve (4 takım) yayın dosyaları ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuracaklardır.
 • Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Yabancı dil belgesi, Doktora diploması, bilimsel çalışma-yayınlarını, özgeçmiş ve (4 takım) yayın dosyaları ile ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

4-6 YAŞ ÇOCUK EĞİTİMİ VE ETKİNLİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

Genel Açıklamalar

 1. İlan edilen bütün unvanlar için, Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
 2. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve iptal edilecektir.
 3. Bir adayın sadece bir kadroya başvurma imkânı vardır.
 4. Mezuniyet belgesi, doktora öğrenim belgeleri tasdikli olacaktır veya aslı ile birlikte ilgili Birimlerde tasdik edilecektir.
 5. Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.
 6. Erkek adayların askerlik durum belgesini başvuru evraklarına eklemeleri gerekmektedir.
 7. Adaylar dosyalarını gönderim kutusu içinde teslim edeceklerdir.
 8. Doç. Dil sınavı tarihi son müracaat tarihinden sonra, İlgili birimler tarafından Üniversitemizin www.usak.edu.tr web adresinde duyurulacaktır.
 • Yardımcı Doçentler için, Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en az 70 (yetmiş) puan almış olmak gerekmektedir.
 • Müracaatların gerekli belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren son müracaat tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Son Müracaat Tarihi : 30/06/2016 mesai bitimine kadardır.

KADRO

NO

     
KADRO

1 IM\/A M

DERECEBÖLÜM/ANABILIMDALIADETİLAN AÇIKLAMASI
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
782Yardımcı Doçent4Klinik Bilimleri/Periodontoloji1
816Yardımcı Doçent4Klinik Bilimleri/Pedodonti1
1051Yardımcı Doçent5Klinik Bilimleri/Diş Hastalıkları ve Tedavisi1Direk ve endirek yöntemle hazırlanan estetik restorasyonlar konusunda çalışması olmak.
817Yardımcı Doçent4Klinik Bilimleri/Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi1Ağız çevresi sert dokular radyolojisi üzerine çalışmaları bulunmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
729Yardımcı Doçent3Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları /

Çağdaş Türk Lehçeleri ve Ed. Güney-Doğu (Özbek- Uygur)

1Özbek Halk Edebiyatı üzerine çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
884Yardımcı Doçent4İlköğretim / Matematik Eğitimi1İlköğretim Matematik Öğretmenliği alanında doktora yapmış ve geometrik kavramların semiyotik kaynaklarla açıklanması üzerine çalışmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
321Doçent1Tekstil Müh./Tekstil Teknolojisi1Üç boyutlu dokuma kumaşlar ile ilgili çalışma yapmış olmak.
806Doçent1Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Müh. Böl.1Mühendislik uygulamalarında ve deri üretiminde yaşam döngüsü analizi konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
781Yardımcı Doçent3Gıda Mühendisliği Böl.1Biyoteknoloji ve gıda nanoteknolojisi alanlarında protein nanotüpler konusunda çalışmalar yapmış olmak.
945Yardımcı Doçent5Gıda Mühendisliği Böl.1Soğuk pres narenciye çekirdek yağlarının karakterizasyonu ve yemeklik yağlar konusunda çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
851Profesör1İktisat/İktisat Politikası1Doçentlik unvanını mikro iktisat bilim alanında almış olmak. Tüketim teorisi ve beşeri sermaye alanında uygulamalı çalışmaları bulunmak.
259Yardımcı Doçent1İktisat / İktisat Teorisi1Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimini İktisat alanından yapmış olmak. Denge reel döviz kurunun tahmin edilmesi konusunda çalışması bulunmak.
370Yardımcı Doçent1Ekonometri / Ekonometri1Sıfır değer ağırlıklı regresyon ve karışımlı modeller konusunda çalışmış olmak.
MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ
858Yardımcı Doçent4Şehir ve Bölge Planlama Böl.1

Bir önceki yazımız olan Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.