Uzaktan Eğitimle İşaret Dili Eğitimine Yoğun Talep

Uzaktan Eğitimle İşaret Dili Eğitimine Yoğun Talep
Yayınlama: 07.07.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
399
A+
A-

İnternet Üzerinden Üniversite Onaylı! Temel İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı

Uzaktan Eğitimle Yalova Üniversitesi tarafından verilen İşaret Dili Eğitimine yoğun talep olunca başvuruların bitmesinin ardından yeni başvuru açıldı. Uzmanlar, işaret dili bilmenin İngilizce kadar önemli bir kazanım olduğunu söylüyor.

Uzmanlar işaret dili bilenlerin, başta belediyeler, Hastaneler, okullar ve adliyeler olmak üzere birçok sektörde aranan eleman olacağını belirterek gençlere ve işsizlere, yeni meslek olarak bu dili öğrenmeleri tavsiyesinde bulundu. Kısa Sürede İşaret Dili Eğitimi Almak Mümkün İşaret dilinin dünyada en çabuk öğrenilen dil olduğu belirtiliyor. “İşaret dili kelime kelime öğretilmiyor, deyim deyim öğretiliyor. Her nesnenin bir deyimi var. Seni seviyorum dediğin zaman kelimeler ayrı ayrı öğretilmez. Tek bir deyim vardır. Bu nedenle 60 yaşındaki kişi de öğrenir, 6 yaşındaki çocuk da öğrenir. Bu dil 60 saatte öğrenilebilir.

EĞİTİME KİMLER BAŞVURABİLİR?

– Herhangi bir mezuniyet şartı aranmayıp, bu sertifika eğitimine herkes başvurabilir.

– Dersler sistem üzerinden izlenip, sınav internet üzerinden olacağı için Türkiye’nin her yerinden katılabilir.

İŞARET DİLİ EĞİTİMİ NERELERDEN ALINABİLİR?

İşaret dili eğitimi halk eğitim merkezlerinden ya da Yalova Üniversitesi’nin açmış olduğu eğitimden edinebilirsiniz. Halk eğitim merkezlerinin bazıları işaret dili ile ilgili eğitim açarken çoğunda açılmamaktadır. Bunun dışında Yalova Üniversitesi, YÜSEM’in Uzaktan Eğitim ile bilgisayar üzerinden eğitim alarak hem İşaret dili eğitimi alabilir hem de bu eğitimin sertifikasını alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.