SON DAKİKA

Vaiz Ek Tazminatı Alacak, Uzman Vaiz Alamayacak mı?

Bu haber 20 Ocak 2016 - 8:49 'de eklendi.

2016-2017 yılına toplu sözleşmede vaizlere verilen zammı kimler alacak?

2016-2017 yılına yönelik toplu sözleşmede vaizler için şu ek zam kararı alınmıştır:

“Vaizlerin din hizmetleri tazminatı
Madde 7- (1) 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı il 2016-2017 yılına toplu sözleşmede vaizlere verilen zammı kimler alacak?

2016-2017 yılına yönelik toplu sözleşmede vaizler için şu ek zam kararı alınmıştır:

“Vaizlerin din hizmetleri tazminatı
Madde 7- (1) 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (III) sayılı Cetvele göre, vaiz kadrolarında bulunanların dereceleri itibarıyla yararlanmakta oldukları din hizmetleri tazminatı oranlarına 10 puan ilave edilir.”

Bu toplu sözleşme hükmüne göre, vaizlerin özel hizmet tazminatlarına 10 puan eklendi.

Ancak başvaiz, uzman vaiz, Başkanlık vaizi, cezaevi vaizi gibi unvanlar da yer aldı. Bu unvanlar da çalışan personel de 10 puanlık ek özel hizmet tazminatını zammını alacak mı almayacak mı?

Şuan için Devletin yayımladığı bordrolarda sadece “vaiz” kadrosunda çalışanlara 10 puan verilmiş, yukarıda yer verdiğimiz 4 unvana ise 10 puan verilmemiştir.

Şu an bir çok Diyanet personeli bu sorunun cevabını merak etmektedir.

Maliye Bakanlığının bir açıklama yaparak, Diyanet personelini bilgilendirmesinde yarar bulunmaktadır.

memurlar.net

tum-ilanlar

kpss-guncel-bilgiler-2016-2015-2017-2018-2019-2020-2021-2022-2023-2024-2025-2026-2027-2028

kpss-haberleri

ders-notlari

Bir önceki yazımız olan 2016 PÖH-Özel Harekat Polisi Alımı Ne Zaman? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.