SON DAKİKA

Vekil İmam Hatip Alım ilanı

Bu haber 25 Nisan 2015 - 15:02 'de eklendi.

 DUYURU

Erzurum İl Müftülüğünden;

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11. maddesi ile Vaizlik, Kur’an Kursu öğreticiliği, İmam Hatiplik ve Müezzin Kayyımlık kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yük

 DUYURU

Erzurum İl Müftülüğünden;

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11. maddesi ile Vaizlik, Kur’an Kursu öğreticiliği, İmam Hatiplik ve Müezzin Kayyımlık kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliğinin 11. maddesi uyarınca; görevlilerinin yurtiçi ve yurtdışı geçici görevlendirilmeleri sebebiyle münhal bulunan aşağıdaki tabloda isimleri belirtilen camilere sözlü sınavla Vekil İmam-Hatip alınacaktır.

I.

 

II. Sınava Katılmak İsteyen Adaylarda Aranan Şartlar

 

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

 

2- Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yönetmeliklerinde ön görülen Din Hizmetleri Sınıfında çalışan personel için aranan “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

 

3-Sınav başvurusunun son günü itibariyle en az İmam-Hatip Lisesi düzeyinde dini öğrenime sahip olmak,

 

4-Lisans mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-124, Ön Lisans mezunları için KPSSP-123 Ortaöğretim mezunları için KPSSP-122 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

 

5-Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4-B maddesi uyarınca sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak.

 

III. Başvuru, Sınav, Yerleştirme İşlemleri ve Diğer Hususlar

 

a) Başvuru İşlemleri

 

1-Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar, 21.04.2015 – 05.05.2015  tarihleri arasında sözlü sınav için EK-1 Başvuru Formunu doldurarak istenilen belgeler ile birlikte İl Müftülüğüne müracaat edeceklerdir.

 

2-Başvuru formundaki bilgiler ile başvuru için gerekli olan belgelerdeki bilgilerin doğruluğu tespit edildikten sonra adayların başvuruları kabul edilecektir. Belgeleri eksik olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

 

3-Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

 

4-Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular ile postadaki vaki gecikmeler ve 05.05.2015tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

b)     Sınav İşlemleri

 

1- Sözlü sınav, 06.05.2015 tarihinde saat 09.00’dan itibaren Erzurum İl müftülüğünde yapılacaktır.

 

2- Adaylar, sözlü sınava gelirken T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi) yanlarında bulunduracaklardır.

 

3- Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Söz konusu adaylara her ne sebeple olursa olsun ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

 

4- Sözlü sınavda başarılı sayılmak için en az 70 puan almak şarttır.

 

5- Sınav sonuçları, Müftülüğümüz internet sitesinden ilan edilecektir.

 

c)      Yerleştirme İşlemleri

 

1- Sözlü sınav sonucu başarılı olan adaylar arasından, en yüksek puandan başlanmak suretiyle başarı sırasına göre, ilan edilen münhal camilerden birine tercih hakkı verilecektir.

 

2-  Başarı sıralamasında sırasıyla sözlü sınav puanı yüksek olana, KPSS puanı yüksek olana, KPSS’ye katıldığı öğrenim düzeyi yüksek olana, ve doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.

 

d)      Diğer Hususlar

 

1- Sınav işlemleri sürecinde adayın beyanı esas alınacaktır. Sınav ve yerleştirme sürecinin her aşamasında aday tarafından belirtilen hususlarda adaydan belge talep edilebilecektir.

 

2- Sınav öncesi, sonrası ve yerleştirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi yerleştirilmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir.

 

3- Bu duyurudaki şartlar, sadece bu sınav ve bu sınava bağlı yerleştirmeler ile ilgilidir. (Bundan sonraki sınav ve yerleştirmeler için müktesep teşkil etmez.)

 

4- Sınav ve sonuçları ile ilgili Müftülüğümüz internet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 

5- Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde yazılı olarak İl Müftülüğü Sınav Kuruluna yapılacaktır. İtirazlar Müftülüğümüz Sınav Kurulunca en fazla 15 (on beş) gün içinde incelenerek karara bağlanacak ve adaya bildirilecektir. Sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde yazılı olarak İl Müftülüğümüze ulaştırılmayan, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler ile e-mail ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

 

IV.      Sınav Konuları

 

Kur’an Kursu Öğreticiliği sözlü sınavına katılacakların temel ve özel yeterliklerinin tespitinde, Başkanlığımız web sayfasında yayımlanan Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında din hizmetlerini yürütenlerin temel ve özel yeterlik kriterleri esas alınır.

 

1.      Kur’an-ı Kerim, (70 puan)

 

2.      Dini bilgiler (İtikat, ibadet, siyer ve ahlâk konuları), (20 puan)

 

3.      Hitabet. (10 puan)

 

V.   Başvuru İçin İstenilen Belgeler

 

1-      Başvuru Formu (EK-1),

 

2-      T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi,

 

3-      KPSS’ye başvururken beyan edilen öğrenim durumunu gösterir Mezuniyet Belgesi,

 

4-      2014 yılı KPSS (DHBT) Sınav Sonuç Belgesi,

 

5-      Varsa Hafızlık belgesi.

 

VI. İletişim

 

Yazışma Adresi:

Adnan Menderes Mah. Dr. Refik Saydam Caddesi No:1

25070- Palandöken / ERZURUM

 

Web site      www.erzurummuftulugu.gov.tr

 

Telefon        0442 233 69 99

 

Fax:             0442 233 79 94

 

Başvuru formunu indirmek için burayı tıklayınız

Bir önceki yazımız olan İŞKUR'da Çalışanlar İş ve Meslek Danışmanı Olabilecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.