Yanlış İğneden Dolayı Kızımın Bacağı Kesildi

Yanlış İğneden Dolayı Kızımın Bacağı Kesildi
Yayınlama: 15.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:17
393
A+
A-

Antalya’nın Kepez ilçesinde oturan İhsan Yıldırım ve İlknur yıldırım çifti, 20 aylık  kızlarının bacağının yanlış iğne nedeniyle kesildiğini öne sürdü. Yıldırım, kızına ne diyeceğini bilmediğini söyledi.

Antalya’da, 20 aylık kızı Özge’nin bacağının yan Antalya’nın Kepez ilçesinde oturan İhsan Yıldırım ve İlknur yıldırım çifti, 20 aylık  kızlarının bacağının yanlış iğne nedeniyle kesildiğini öne sürdü. Yıldırım, kızına ne diyeceğini bilmediğini söyledi.

Antalya’da, 20 aylık kızı Özge’nin bacağının yanlış iğne nedeniyle kesildiğini iddia eden İhsan Yıldırım, “Büyüdüğünde kızıma ne derim, bunu nasıl anlatırım” diye yakındı.

Kepez ilçesinde oturan Ali İhsan Yıldırım ile İlknur Yıldırım çifti, 1 Ocak 2014 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde dünyaya gelen kızlarına ‘Özge’ adını verdi. Çocuklarının 6.5 aylık prematüre doğduğunu söyleyen Yıldırım yaşananları şöyle anlattı:

“Hastanede kuvöz olmadığı için bebeğimi Özel Medical Park Hastanesi’ne sevk ettiler. Kuvözde tedavi olduğu sırada bebeğimizin sol bacağında morarma olduğu tespit edildi. kısa süre sonra da kangren teşhisi konuldu. Özge’yi 13 Ocak’ta tekrar Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk ettiler. Doktorlar, kangren olduğu için Özge’nin sol bacağını diz kapağı üstünden kesti. Özge’nin yanlış yapılan iğne nedeniyle bacağının kesildiğini tespit ettik. Fakat ‘Genetik hastalık var’ diyerek, iddiaları çürütmek istediler. Medical Park Hastanesi doktorları, bacaktaki morarmanın genetik bir hastalık olan ‘Protein C-S Hastalığı’ nedeniyle olduğunu söyledi.”

‘Genetik hastalığımız yok’

Ailesinde genetik hastalık olmadığının yapılan testler sonucunda belgelendiğini aktaran Yıldırım, “Bunun üzerine yanlış iğne sonucu damar yırtılması ve buna bağlı kangren ve bacağının kesildiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundum. Belgeleri delil olarak savcılığa verdim. Daha fenası büyüdüğünde kızıma ne derim, bunu nasıl anlatırım” dedi.

‘Cezalandırılsınlar’

Özge’nin hiç bir şeyi yokken sol ayağında morarma olduğunu, takılan iğne yerinden başlayan morluğun giderek artığını kaydeden Ali İhsan Yıldırım, “Damar yırtıldıktan sonra ayağın kangren olduğu ortadaydı. Bize yalan söyledikleri ortada. Ayak kesildikten sonra yeniden testler yapıldı. Özge’nin hiçbir ailesel hastalığı olmadığı ortaya çıktı. Elimizdeki belgelerle haklılığımızı ortaya çıkaracağız. İhmali olanlar cezalandırılsın.”

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.