SON DAKİKA

Yeniden Atama ve Kurumlar Arası Yeniden Atamaya Kimler Başvurabilir ?

Bu haber 01 Mart 2017 - 15:10 'de eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atamaya kimler başvurabilir ? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesine yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama için kimlerin başvuru yapabileceğini açıklamaya çalışacağız. MEB yeniden atama ve MEB’de kurumlar arası yeniden atama için, 17 Nisan 2015 tarihinde Resmi Gazete yayımlanan MEB öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğini inceleyeceğiz.

Meb 20 bin öğretmen ataması.

MEB’DE YENİDEN ATAMAYA KİMLER BAŞVURABİLİR?

 

MEB öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin ikinci bölümünde Öğretmen atamaları kısmında 8’nci maddeyi incelediğimizde aslında bu soruya cevap bulabiliriz. Geçmişte eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında Memurluk yapan ve memurluk görevinden ayrılanlar, öğretmen olarak atanmak için Yeniden atama başvurusunda bulunabilirler.

Yine Öğretmen yeniden atama başvurusuna Devlet üniversiteleri bünyesinde en az 2 yıl süresince görev almış olan öğretim üyeleri, öğretim görevlileri, okutmanlar, araştırma görevlileri ve uzman olarak görev yapan kişiler görevlerinden ayrılırlarsa, mezuniyet alanlarının MEB atama alanına uygun olması koşulu ile öğretmen olarak yeniden atamaya başvuruda bulunabilirler.

Meb 2 bin özel öğretmen ataması.
 

MEB KURUMLAR ARASI YENİDEN ATAMAYA KİMLER BAŞVURABİLİR?

MEB kurumlar arası yeniden atamaya kimler başvuru yapabilir sorusunun cevabı da; yine MEB öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 8’nci maddesinde 3 ve 4’nci fıkralarında yer almaktadır. Kamu Kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurlar, öğretmen unvanlı kadroda adaylıklarının kaldırılmış olması koşuluyla, MEB’de öğretmen olarak atanmak için kurumlar arası yeniden atama başvurusu yapabilirler.
MEB bünyesinde öğretmen olmak için, görevini devam ettiren en az 2 yıl süresince görev almış olan öğretim üyeleri, öğretim görevlileri, okutmanlar, araştırma görevlileri ve uzman olarak görev yapan kişiler, eğer mezuniyet alanlarının, atama yapılacak olan alana uygun olması koşuluyla kurumlar arası yeniden atamasına başvuru yapabilirler.

Meb bin 500 engelli öğretmen ataması.

Bir önceki yazımız olan Memurlara Tanınan Hakların Bazıları Öğretmenleri Kapsamıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.