Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 13 Akademik Personel Alımı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 13 Akademik Personel Alımı
Yayınlama: 17.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:04
414
A+
A-

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden:

1. Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri doğrultusunda öğretim üyesi (Profesör ve Doçent) alınacaktır.

2. Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuraca Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden:

1. Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri doğrultusunda öğretim üyesi (Profesör ve Doçent) alınacaktır.

2. Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını ve başlıca araştırma eserini belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilmiş) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 adet CD’yi ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;

3. Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını ve ilan açıklamalarını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına; şahsen başvurmaları gerekmektedir.

4. Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri ile telefon numaralarının bildirilmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

5. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

6. Profesör unvanı olanlar, Doçent kadrolarına, başvuru yapamazlar.

7. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

8. Başvuru adresi:

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü

Çankırı Cad. Çiçek Sok. No: 3 Kat: 4 Ulus/ANKARA

(*)Tıp Fakültesi için ilan edilen kadrolara başvuran adayların Tıp Fakültesi Lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

 

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALI VE ALANIÜNVANIDERECESİADETAÇIKLAMA
İnsan ve Toplum bilimleri FakültesiFelsefeTürk İslam Düşüncesi TarihiProfesör11İslam düşüncesi; kültürel/dini farklılık; Ebu Hanife; din felsefesi ve Spinoza üzerine çalışmaları olmak.
İnsan ve Toplum bilimleri FakültesiTarihGenel Türk TarihiProfesör11Doçentliğini Genel Türk Tarihi alanında almış olmak, Karakalpak Türkleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İşletme FakültesiİşletmeMuhasebeProfesör11Sektörel Muhasebe, Bankacılık ve Sigortacılık alanlarında çalışma yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiEndüstri MühendisliğiEndüstri MühendisliğiProfesör11Ergonomi, iş ve zaman etüdü ile çok ölçütlü karar verme alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiMakine MühendisliğiMakine Teorisi Sistemi Dinamiği ve KontrolProfesör11Titreşim analizi yöntemiyle arıza teşhisi, çatlak oluşumu ve takım aşınmasının tespiti konularında araştırmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiMakine MühendisliğiKonstrüksiyon ve İmalatProfesör11Bilgisayar destekli parça tanıma, uzman sistemler, yapay sinir ağları, talaşlı imalat ve kriyojenik işlemler konularında çalışmaları bulunmak.
Siyasal Bilgiler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiSiyaset ve Yönetim BilimleriProfesör11İslam siyasal düşüncesi, Türkiye’de yöneten-yönetilen ilişkileri ve muhalefet kültürü ile iktidar-muhalefet ilişkileri konusunda çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriKardiyolojiProfesör11TAVİ ve Karotis arter stentlemesi konularında deneyimi ve çalışmaları olmak. Perkütan mitral kapak tamirinde deneyim sahibi olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriEnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik MikrobiyolojiProfesör11Zoonotik hastalıklar ve bağışıklama konusunda deneyimi ve çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriKardiyolojiProfesör11TAVİ ve Karotis arter stentlemesi konularında deneyimi ve çalışmaları olmak. Perkütan mitral kapak tamirinde deneyim sahibi olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıProfesör11Yenidoğan uzmanı olmak, yenidoğan hipotermesi konusunda deneyimi ve çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriFiziksel Tıp ve RehabilitasyonProfesör11El rehabilitasyonu ve nörolojik rehabilitasyon konusunda çalışmaları olmak, robotik rehabilitasyon konusunda deneyimli olmak.
Hukuk FakültesiKamu HukukuAnayasa HukukuDoçent11

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.