Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı
Yayınlama: 23.10.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:33
579
A+
A-

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden :

1 – Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri doğrultusunda öğretim üyesi (Yardımcı Doçent, Doçent, Profesör) alınacaktır.

2 – Profesör kadroları daimi statüde olup, bu k Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden :

1 – Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri doğrultusunda öğretim üyesi (Yardımcı Doçent, Doçent, Profesör) alınacaktır.

2 – Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını ve başlıca araştırma eserini belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilmiş) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 adet CD’yi ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;

3 – Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını ve ilan açıklamalarını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;

4 – Yardımcı Doçent kadrosu için adayların, başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını ve yabancı dilini belirten (*) başvuru dilekçesine özgeçmişini, 3 fotoğrafını, nüfus cüzdanı fotokopisi, doktora belgesini, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesini, varsa yabancı dil başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlıklarına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

5 – Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri ile telefon numaralarının bildirilmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

6 – Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

7 – Profesör unvanı olanlar, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına, Doçent unvanı olanlar da Yardımcı Doçent kadrolarına başvuru yapamazlar.

8 – Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

9 – Başvuru adresi:

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü

Çankırı Cad. Çiçek Sok. No: 3 Kat: 4 Ulus/ANKARA

(*) Yardımcı Doçent adayları için 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince ayrıca Üniversitemizde başvuru belgesinde belirtmiş olduğu yabancı dilden yabancı dil sınavı yapılacaktır.

(**) Tıp Fakültesi için ilan edilen kadrolara başvuran adayların Tıp Fakültesi Lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

BirimBölümüAnabilim Dalı AlanıUnvanıDerecesiAdetAçıklama
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve TravmatolojiProfesör11Artroskopi ve spor cerrahisi konusunda deneyimi ve patellofemoral eklem ile ilgili çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriGenel CerrahiProfesör11ERCP ve özafagus kanserleri konusunda deneyimli olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriPlastik Estetik ve Rekonstrüktif CerrahiYardımcı Doçent11Kranio – fasiyal cerrahi konusunda deneyimi olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriTıbbi PatolojiYardımcı Doçent31Pulmoner patoloji ve moleküler patoloji konusunda deneyimli olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAcil TıpYardımcı Doçent21Probleme dayalı öğrenim ve eğitici eğitimi konularında deneyimli olmak, toksikolojide oksidatif stres konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriNükleer TıpDoçent11Beyin ölümü sintigrafisi konusunda deneyimli ve bu konuda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoçent11Kordon kanı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıDoçent11Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzmanı olmak, tiroid nodüllerinde perkütan lazer ablasyon konusunda deneyimi ve çalışması olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıYardımcı Doçent11Refrakter reflü hastalarında impedans konusunda deneyimi olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriTıbbi BiyokimyaProfesör11Biyokimya alanında doktora yapmış olmak, kıkırdak hasarlanmaları ve glikokortikoid direnci konularında deneyimi ve çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriTıbbi BiyokimyaYardımcı Doçent12Tiyol – Disülfid homeostazisi konusunda çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiSpor BilimleriYardımcı Doçent31Spor ve Uluslararası İlişkiler konusunda çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikYardımcı Doçent41Hemşirelik esasları alanında doktora yapmış olmak, hemşirelikte simülasyon eğitimi konusunda deneyimi ve çalışmaları olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri FakültesiPsikolojiYardımcı Doçent11Doktorasını Bilişsel Bilimler anabilim dalında yapmış olmak. Çocuklarda bellek gelişimi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri FakültesiBilgi ve Belge YönetimiYardımcı Doçent11Üniversite Kütüphanelerinde çalışanların performans değerlendirmeleri ve işyerinde yıldırma (mobbing) ile ilgili algı ve görüşlerinin belirlenmesi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiMakine MühendisliğiMakine Teorisi, Sistem Dinamiği ve KontrolDoçent11Esnek eklem ve esnek koldan oluşan bir manipülatörün dinamik analizi konusunda çalışmış olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.