SON DAKİKA

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

Bu haber 01 Temmuz 2016 - 8:54 'de eklendi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak
4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertifika Programı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru
İşte detaylar;

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden:

1 – Üniversitemiz Akademik Birimlerin

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertifika Programı Hakkında Detaylı Bilgi ve Başvuru

İşte detaylar;

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden:

1 – Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri doğrultusunda öğretim üyesi (Yardımcı Doçent, Doçent, Profesör) alınacaktır.

2 – Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını ve başlıca araştırma eserini belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilmiş) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 adet CD’yi ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;

3 – Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını ve ilan açıklamalarını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;

4 – Yardımcı Doçent kadrosu için adayların, başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını ve yabancı dilini belirten (*) başvuru dilekçesine özgeçmişini, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, 3 fotoğrafını, nüfus cüzdanı fotokopisi, varsa yabancı dil başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD’yi ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlıklarına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

5 – Başvuruda bulunacak adayların ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri ile telefon numaralarının bildirilmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

6 – Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

7 – Profesör unvanı olanlar, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına, Doçent unvanı olanlar da Yardımcı Doçent kadrolarına başvuru yapamazlar.

8 – Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

9 – İlanımız sonucunda atanmaya hak kazanan adayların “Eğiticilerin Eğitimi” ile ilgili belgeye sahip olmaları gerekmektedir. Söz konusu belgesi olmayanların eğitime katılıp belge alıncaya kadar atamaları yapılmayacaktır.

10 – Başvuru adresi:

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü

Çankırı Cad. Çiçek Sok. No: 3 Kat: 4 Ulus/ANKARA

(*) Yardımcı Doçent adayları için 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince ayrıca Üniversitemizde başvuru belgesinde belirtmiş olduğu yabancı dilden yabancı dil sınavı yapılacaktır.

(**) Tıp Fakültesi için ilan edilen kadrolara ( Fizyoloji Yardımcı Doçent kadrosu hariç) başvuran adayların Tıp Fakültesi Lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALI ALANIÜNVANIDERECESİADETAÇIKLAMA
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar MühendisliğiBilgisayar DonanımıProfesör11Fiber optik ağları, bilgisayar ağları ve bant genişliğinin artırılması konularında çalışmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar MühendisliğiBilgisayar BilimleriYardımcı Doçent31Üç boyutlu görme ve modelleme, derinlik algısı ve çok düzlemli 3 boyutlu ekranlarda görüntüleme konularında çalışmış olmak. Lisans ve doktorasını Bilgisayar Mühendisliğinde tamamlamış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBilgisayar MühendisliğiBilgisayar YazılımıYardımcı Doçent11Yazılım mühendisliği diyagramlarının anlaşılması, Türk Dili üzerine bilişimsel dilbilim çalışmaları ve muhakeme sistemleri üzerine çalışmaları bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBiyomedikal MühendisliğiBiyomedikal MühendisliğiProfesör11Essential oil extraktlarının zararları ve hastalıklara olan etkileri konusunda çalışmaları olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiBiyomedikal MühendisliğiBiyomedikal MühendisliğiYardımcı Doçent21Tek molekül algılama, elektrofizyoloji ve mikroakışkan biyosensörler konularında çalışmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiElektrik Elektronik MühendisliğiKontrol ve Kumanda SistemleriProfesör11Doğrusal olmayan kontrol sistemleri, Robot kontrolü, esnek sistemler ve sensörler konularında çalışmaları olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiEnerji Sistemleri MühendisliğiEnerji Sistemleri MühendisliğiDoçent11Korozyon, elektrokimya, bor ve hidrojen enerjisi konularında çalışmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiEndüstri MühendisliğiYöneylem AraştırmasıYardımcı Doçent21Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini Endüstri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği alanında almış olmak. Sosyal ağlarda, beyin ağlarında optimizasyon, gruplama modelleri karakterizasyonu ve tespiti ile sosyal ağlarda klikler üzerinde deneysel ve teorik çalışma yapmış olmak.
Siyasal Bilgiler FakültesiMaliyeBütçe ve Mali PlanlamaProfesör11Kamu borçları, bütçe ve yerel yönetimler maliyesi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Siyasal Bilgiler FakültesiMaliyeMaliye TeorisiYardımcı Doçent31Mali yerelleşme ve refah analizi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Siyasal Bilgiler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiKentleşme ve Çevre SorunlarıYardımcı Doçent11Kentsel politikaların planlaması ve yerel yönetimler ile Orta Asya’da kent siyaseti alanında çalışmalar yapmış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri FakültesiSosyolojiDoçent11Uluslararası göç alanında çalışmaları bulunmak, lisansını sosyoloji, yüksek lisans ve doktorasını sosyal hizmet alanında yapmış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri FakültesiDoğu Dilleri ve EdebiyatlarıArap Dili ve EdebiyatıYardımcı Doçent11Yüksek Lisans ve doktorasını Arap Dili ve Eğitimi alanında yapmış olmak ve yurtdışı pratiği ve tecrübesi bulunmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve TravmatolojiProfesör11Kalça yüzey artroplastisi ve artroplasti kayıt sistemi hakkında çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve TravmatolojiDoçent11Robotik artroskopik cerrahi, omuz eklemi cerrahisi ve diğer eklem ve kıkırdak cerrahisi ile ilgili çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiProfesör11Robotik ürolojide deneyimi ve çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriKardiyolojiProfesör11Kriyoablasyon, 3D-haritalama kullanılarak yapılan ablasyon ve TAVİ tedavileri konularında deneyim sahibi olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAcil TıpDoçent11Travma konusunda deneyimli ve eğitici olmak, sağlık hukuku ve çocuk istismarları konusunda eğitim almış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoçent21Çocuk nefroloji uzmanı olmak ve bu alanda doçentlik unvanını almış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriÇocuk Sağlığı ve HastalıklarıDoçent11Çocuk onkolojisi uzmanı olmak ve bu alanda doçentlik unvanını almış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıDoçent11Tıbbi onkoloji uzmanı olmak. Kolorektal kanser ile D vitamini ilişkisi hakkında çalışma yapmış olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriRuh Sağlığı ve HastalıklarıDoçent11Elektroensefalografi ve bipolar bozukluk alanlarında deneyimi ve çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriAile HekimliğiProfesör11Aile hekimlerinin 2.aşama uyum eğitimlerini yürütmek, aile hekimliği Türkiye modeli konusunda çalışmaları olmak.
Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriFizyolojiYardımcı Doçent11Deneysel obezite alanında çalışma yapmış olmak.
İslami İlimler FakültesiFelsefe ve Din Bilimleriİslam FelsefesiDoçent11İslam Ahlak felsefesinin gelişimi ve felsefe savunması konularında çalışmaları bulunmak.
Türk Müziği Devlet KonservatuvarıTürk MüziğiTürk Din Musikisi Anasanat DalıYardımcı Doçent51Ud eğitimi konusunda çalışmaları olmak.
Güzel Sanatlar FakültesiGrafik TasarımıProfesör11Teknoart laboratuvarları konusunda deneyimi olmak.
İşletme FakültesiUluslararası Ticaret ve İşletmecilikUluslararası Ticaret ve İşletmecilikProfesör11Endüstriyel kümeler ve örgütsel güven konularında akademik çalışmalara sahip olmak.
İşletme FakültesiUluslararası Ticaret ve İşletmecilikUluslararası Ticaret ve İşletmecilikYardımcı Doçent51Para politikası, uluslararası finansman, ekonomik büyüme ve finansal gelişme konularında çalışmaları bulunmak.
İşletme FakültesiUluslararası Ticaret ve İşletmecilikUluslararası Ticaret ve İşletmecilikYardımcı Doçent51Enerji finansmanı, finansal piyasalar ve makro ekonomik göstergeler konularında çalışmaları bulunmak.
İşletme FakültesiYönetim Bilişim SistemleriYönetim Bilişim SistemleriDoçent21E-Devlet, bilgi yönetimi ve e-öğrenme konularında akademik çalışmalara sahip olmak.
İşletme FakültesiYönetim Bilişim SistemleriYönetim Bilişim SistemleriYardımcı Doçent41Sosyal ağ analizi, veri madenciliği ve metin madenciliği konularında çalışmaları bulunmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiFizyoterapi ve RehabilitasyonProfesör11Fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında doçent olmak, tekerlekli sandalye basketbolu ve engelli bireyler ile ilgili çalışmaları olmak.
Hukuk FakültesiÖzel HukukTicaret HukukuProfesör11Telif hakları konusunda çalışmaları olmak.
Hukuk FakültesiKamu HukukuAnayasa HukukuYardımcı Doçent31Çok kültürlülük konusunda çalışmaları olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluTıbbi Hizmetler ve TekniklerTıbbi Laboratuvar Teknikleri ProgramıYardımcı Doçent31İzole organ banyosu sistemleri ve AFM( Atomik Force Mikroskop) alanlarında çalışmaları olmak.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Eyüp Tarih Koleji Öğretmen Alımı Yapacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.