Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 17 Öğretim Üyesi Alıyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 17 Öğretim Üyesi Alıyor
Yayınlama: 24.11.2022
56
A+
A-

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

İlan edilen kadrolar aşağıda belirtilmiş olup, istenen evraklara ilişkin detaylı bilgilere www.afsu.edu.tr web sayfasından erişilebilecektir.

GENEL AÇIKLAMALAR:
1. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin (lisans ve yüksek lisans YÖK tarafından, doktora ÜAK tarafından) onaylanmış olması şarttır.
2. Adayların 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.
3. Müracaat eden adayların aranan koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından ön incelemeye alınacak olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
4. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
5. Adayların başvuru yaptıkları ilandaki kadro derecelerine atanma şartlarına sahip olması gerekir.
6. Başvuru süresi bu ilanın Resmî Gazete’de yayın tarihinden itibaren 15 gün olup, başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.
7. Başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen (08:30 – 17:00 saatleri arasında) yapılacak olup süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeli yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
8. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak veya iptal edilecektir.

İLAN
NO
BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALI/
PROGRAMI
UNVANIKADRO
ADEDİ
DERECEAÇIKLAMA
1Diş
Hekimliği Fakültesi
Klinik BilimlerPeriodontolojiDr. Öğr. Üyesi14Periodontoloji alanında Doktora veya Diş Hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak.
2Diş Hekimliği FakültesiKlinik BilimlerProtetik Diş TedavisiDr. Öğr. Üyesi14Protetik Diş Tedavisi alanında doktora veya Diş Hekimliğinde Uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak, Protetik işlemlerde sonlu elemanların stres analizlerinde çalışma yapmış olmak.
3Diş
Hekimliği Fakültesi
Klinik BilimlerEndodontiDr. Öğr. Üyesi14Endodonti alanında doktora veya Diş hekimliğinde uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak.
4Sağlık Bilimleri FakültesiBeslenme ve DiyetetikToplu Beslenme SistemleriDr. Öğr. Üyesi14Beslenme ve Diyetetik Bölümü lisans mezunu olup Beslenme ve Diyetetik alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Sağlıklı beslenme okuryazarlığı ve İndirekt kalorimetri ile ilgili çalışmaları olmak
5Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriTıp EğitimiDr. Öğr. Üyesi13Tıp Fakültesi mezunu olup, Tıp Eğitimi alanında doktora yapmış olmak.
6Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriMikrobiyolojiDr. Öğr. Üyesi13Tıbbi Mikrobiyoloji uzmanı olmak
7Tıp FakültesiCerrahi Tıp
Bilimleri
Çocuk CerrahisiDr. Öğr.
Üyesi
13Çocuk Cerrahisi uzmanı olmak.
8Tıp FakültesiCerrahi Tıp
Bilimleri
AnesteziyolojiDr. Öğr.
Üyesi
13Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı olmak ve ERCP Anestezi konusunda çalışmaları olmak.
9Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriPatolojiDr. Öğr. Üyesi23Tıbbi Patoloji uzmanı olmak.
10Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriPlastik ve
Rekonstrükyon Cerrahisi
Dr. Öğr. Üyesi13Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olmak.
11Tıp FakültesiDahiliTıp BilimleriRadyasyon OnkolojisiDr. Öğr. Üyesi13Radyasyon Onkolojisi uzmanı olmak.
12Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriGöğüs HastalıklarıDoçent11Doçentliğini Göğüs Hastalıkları alanında almış olmak, interstisyel akciğer hastalıkları ve uyku bozuklukları konularında çalışmaları olmak
13Tıp FakültesiDahili Tıp
Bilimleri
Göğüs HastalıklarıDoçent11Doçentliğini Göğüs Hastalıkları alanında almış olmak, Sarkoidoz ve Kovid-19 konularında çalışmaları olmak
14Tıp FakültesiDahili Tıp
Bilimleri
RadyodiagnostikDoçent11Doçentliğini Radyoloji alanında almış olmak, Pulmoner fibrozis ve Kovid-19 konularında çalışmaları olmak
15Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriFizik Tedavi ve RehabilitasyonDoçent11Doçentliğini Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında almış olmak, Robotik Rehabilitasyon ve EMG alanlarında çalışmaları olmak
16Tıp FakültesiDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıDoçent11Tıbbi Onkoloji yandal uzmanı olmak, Doçentliğini Tıbbi Onkoloji alanında almış olmak, kolon ve meme kanseri konularında çalışmaları olmak

Telefon : 0 272 246 2842/40310
Adres : AFSU Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Zafer Sağlık Külliyesi Dörtyol Mahallesi 2078 Sokak No: 3 Afyonkarahisar.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.