Batman Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ve Öğretim Görevlisi Alım İlanı

Batman Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ve Öğretim Görevlisi Alım İlanı
Yayınlama: 22.12.2022
95
A+
A-
Üniversitemiz birimlerine 09 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1-         657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2-         ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3-         Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenen dönüşüm tablosu esas alınacaktır.
4-         Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
5-         Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.

SINAV TAKVİMİ, BAŞVURU ADRESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sınav Takvimi

İLAN YAYIM TARİHİ21.12.2022
BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ21.12.2022
SON BAŞVURU TARİHİ04.01.2023
ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇ İLAN TARİHİ06.01.2023
GİRİŞ SINAVI10.01.2023
NİHAİ DEĞERLENDİRME SONUÇ İLAN TARİHİ13.01.2023
SONUÇLARIN İLAN EDİLECEĞİ İNTERNET SİTESİhttps://www.batman.edu.tr/

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER

İlan NoBirimBölümAnabilim Dalı/ ProgramUnvanAdetDr.ALES
Puanı
Yabancı Dilİlanda Aranan Özel Şartlar

2022/16

Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Turizm Rehberliği Araştırma Görevlisi

1

7

70

50

Turizm Rehberliği veya Turizm İşletmeciliği anabilim dallarının birinde tezli yüksek yapmış olmak ve bu anabilim dallarının birinde doktora yapıyor olup tez aşamasında olmak.
2022/17İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Bilimleri Araştırma Görevlisi 1 6 70 50Din Eğitimi anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olup aynı anabilim dalında doktora yapıyor olmak.
2022/18 Rektörlük Basın ve Halkla İlişkiler KoordinatörlüğüÖğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) 1 6 70 50İletişim bilimleri anabilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olup aynı anabilim dalında doktora yapıyor olmak.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda istenilen belgeler;
Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadroları için aranan genel şartlar ve özel şartlar ile ilanda belirtilen diğer koşullara sahip adaylar aşağıdaki belgeleri eksiksiz şekilde kuruma ibraz etmeleri gerekir.
1-         Başvurulan unvan, birim, bölüm, anabilim dalı-programı ile ilan numarası ve iletişim bilgilerinin eksiksiz şekilde doldurulduğu (Akademik Kadro Başvuru Formu) Formun Örneği (https://personel.batman.edu.tr) adresi belgeler kısmında yer almaktadır.
2-         Özgeçmiş,
3-         ALES Sonuç Belgesinin Çıktısı,
4-         Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesinin çıktısı,
5-         Diploma, Geçici Mezuniyet Belgesi veya Öğrenci Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler ön değerlendirme aşamasında kabul edilir. e- Devlet harici diploma/mezuniyet belgelerinin mutlaka aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı olmalıdır. Yurtdışından alınan diplomaların ise denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
6-         Lisans Transkripti (Mutlaka aslı veya ıslak imzalı/mühürlü onaylı belge olmalıdır. Karekodlu transkriptler kabul edilecektir. Adayların transkriptlerinde hem dörtlük/beşlik hem yüzlük not sistemi olması halinde mezun oldukları üniversitenin resmi not sistemini gösteren belge başvuruya eklenecektir.)
7-         Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf, 8- Nüfus cüzdan fotokopisi.

DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
1-         Adaylar son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar bu ilanda belirtilen başvuru adresine şahsen veya posta ile başvuruda bulunacaklardır. İlgili birime ve süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeyle yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Ayrıca postada meydana gelebilecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
2-         Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana başvurabilecektir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
3-         Aslı veya onaylı sureti istenilen belgelerin tümünün veya herhangi birinin asıl veya onaysız bir belge olması durumunda adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
4-         Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin aslının veya onaylı suretinin başvurulara eklenmesi gerekmektedir.
5-         İlanda yer alacak özel şartlara göre öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adayların ilave istenen koşullara göre (sertifika, hafızlık belgesi vb.) başvurularına kanıtlayıcı belgeleri eklemeleri zorunludur.
6-         İş Tecrübesi istenen ilanlarda SGK Hizmet dökümü sunulması gerekmektedir.
7-         Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.

Başvuru Yeri ve İletişim Bilgileri

KADRO BİRİMİBAŞVURU YERİ VE ADRESİTELEFON NUMARASIELEKTRONİK POSTA
Turizm FakültesiBatman Üniversitesi Turizm Fakültesi / Batı Raman Kampüs BATMAN0488 217 39 99[email protected]
[email protected]
İslami İlimler FakültesiBatman Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi/Batı Raman Kampüs BATMAN0488 217 39 97[email protected]
RektörlükPersonel Daire Başkanlığı / Batı Raman Kampüs BATMAN0488 217 40 97[email protected]

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.