Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Yayınlama: 05.12.2022
86
A+
A-

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ile Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Öğretim Üyeliğine başvuru süresi, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren başlar 15. günün mesai saati bitiminde sona erer.

PROFESÖR KADROSU İÇİN
–           2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,
–           Adaylar başvurularını; dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanın tasdikli fotokopisi, herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair resmi belge (e-Devlet üzerinden alınan belge) ve iki adet fotoğrafı kapsayan başvuru dosyası ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 takım dosyayı fiziki olarak ve ayrıca bu dosyalardaki dokümanların tamamının PDF formatında CD veya Flash Belleğe aktarılıp, 6 (altı) adet olarak Üniversitemiz Rektörlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
–           2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. maddesi gereğince profesör adayları yayın listelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir.

DOÇENT KADROSU İÇİN
–           2547 sayılı Kanun’un 24. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak,
–           Adaylar başvurularını; dilekçe, özgeçmiş ve yayın listesi ile noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora veya tıpta uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, yabancı dil belgesi, askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanın tasdikli fotokopisi, herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair resmi belge (e-Devlet üzerinden alınan belge) ve iki adet fotoğrafı kapsayan başvuru dosyası ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 takım dosyayı fiziki olarak ve ayrıca bu dosyalardaki dokümanların tamamının PDF formatında CD veya Flash Belleğe aktarılıp, 4 (dört) adet olarak Üniversitemiz Rektörlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuran Adaylar İçin;
–           Adaylarda Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) veya YDS sınavından en az 65 (altmış beş) puan ya da eşdeğeri kabul edilen bir dil sınavından en az 65 (altmış beş) puanın muadili bir puan almış olmak ve Çalışma alanı bir yabancı dil olan bölümlerde çalışma alanı dışındaki başka bir dilde eşdeğeri kabul edilen merkezi bir yabancı dil sınavından en az 65 (altmış beş) puan veya muadili bir puan almış olmak şartı aranır.
–           Başvuruda bulunan adayların yayın dosyalarının içerisine Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde kullanılan puanlama tablolarına göre hazırlayacakları puanlama tablosu eklemeleri gerekmektedir.
–           Adayların ilan edilen öğretim üyesi kadrolarına başvurularının geçerli sayılabilmeleri için, durumlarının başvurduğu kadro unvanı ile ilgili Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerine uygunluğunun ilgili komisyon tarafından kabulü zorunludur. Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerine https://www.erciyes.edu.tr/Files/regulation/095fc9cd- 300a-4867-96c9-f5815a9eb15e.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.
–           Başvuruda bulunan öğretim üyesi adayları, ilan edilen yalnız bir kadroya müracaatta
bulunabilirler. Profesörler Doçent kadrosuna müracaat edemezler.
–           İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
İlanımız Üniversitemiz (www.erciyes.edu.tr) web sayfasının duyurular kısmında mevcut olup, Üniversitemiz web sitesinde yapılacak olan duyurular tebligat niteliğindedir.

 

İLAN
NO
BİRİMİABD / ASD /
PROGRAMI
UNVANDRCADETİLAN ÖZEL ŞARTI
3001Tıp FakültesiTıbbi BiyolojiProfesör11Doçentliğini Tıbbi Biyoloji Alanında Almış Olmak.
3002Tıp FakültesiTıbbi MikrobiyolojiProfesör11Doçentliğini Veterinerlik Mikrobiyolojisi Alanında Almış Olmak.
3003Tıp FakültesiKadın Hastalıkları ve
Doğum
Profesör11Doçentliğini Kadın Hastalıkları ve Doğum
Alanında Almış Olmak.
3004Tıp FakültesiPlastik Rekonstrüktif
ve Estetik Cerrahi
Profesör11Doçentliğini Plastik Rekonstrüktif ve Estetik
Cerrahi Alanında Almış Olmak.
3005Tıp FakültesiBeyin ve Sinir
Cerrahisi
Profesör11Doçentliğini Beyin ve Sinir Cerrahi Alanında
Almış Olmak.
3006Tıp FakültesiAnesteziyoloji ve
Reanimasyon
Profesör11Doçentliğini Anesteziyoloji ve Reanimasyon
Alanında Almış Olmak.
3007Ziraat
Fakültesi
EntomolojiProfesör11Doçentliğini Bitki Koruma Bölümü, Entomoloji
Ana Bilim Dalında Almış Olmak.
3008Tıp FakültesiÇocuk Sağlığı ve
Hastalıkları
Doçent11Doçentliğini Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
Alanında Almış Olmak.
3009Mühendislik FakültesiElektromanyetik Alan ve Mikrodalga Tekniği Doçent 1 1Doçentliğini Mühendislik Temel Alanı, Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bilim Alanında Almış Olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.