İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Alıyor

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Alıyor
Yayınlama: 06.01.2023
82
A+
A-
Üniversitemizin aşağıda bilgileri belirtilen akademik birimlerine, ilgili unvanlar için 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, YÖK Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde belirtilen koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartlara sahip olan, aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olmak üzere devamlı statüde istihdam edilecek Öğretim Üyesi alınacaktır.
Müracaat süresi ilan tarihinden itibaren 15 gün olup, başvurular Üniversitemiz Rektörlüğü’ne şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile internet üzerinden elektronik posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Duyuru Başlama Tarihi06.01.2023
Son Başvuru Tarihi20.01.2023

 

Akademik
Birim Adı
Bölüm / Anabilim Dalı / Program Adı Ve Eğitim DiliKadro UnvanıKadro SayısıÖzel Şartlar
Fen- Edebiyat FakültesiPsikoloji Bölümü, Psikoloji Programı (Türkçe)Doçent1Uygulamalı Psikoloji Alanında Doçentliğini Almış Olmak. Alanında Bilimsel Çalışmaları ve Yayınları Olmak.
Fen- Edebiyat FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Türk Dili ve Edebiyatı Programı
(Türkçe)
Doktor Öğretim Üyesi1Türk Dili ve Edebiyatı Alanında Doktora Derecesine Sahip Olmak. Alevilik Bektaşilik Araştırmaları, Türk Halk Bilimi Alanlarında Bilimsel
Çalışmaları ve Yayınları Olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelik Bölümü, Hemşirelik Programı (Türkçe)Doktor Öğretim Üyesi/ Doçent/ Profesör1Hemşirelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak.
Halk Sağlığı Hemşireliği veya Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Alanlarından Birinde Doktora Derecesine Sahip Olmak. İlgili Alanlardan Birinde Bilimsel Çalışmaları ve Yayınları Olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesiİngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü,
İngiliz Dili ve Edebiyatı Programı
(İngilizce)
Doktor Öğretim Üyesi1İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Karşılaştırmalı Edebiyat veya Kültürel Çalışmalar Alanlarından Birinde Doktora Derecesine Sahip Olmak. İlgili Alanlardan Birinde Bilimsel Çalışmaları ve Yayınları Olmak.
Sanat ve Tasarım FakültesiÇizgi Film ve Animasyon Bölümü,
Çizgi Filim ve Animasyon Programı
(Türkçe)
Doktor Öğretim Üyesi1Grafik Tasarımı Bölümü Lisans Mezunu Olmak. Grafik Eğitimi Alanında Tezli Yüksek Lisans Yapmış Olmak. Grafik Alanında Doktora veya Sanatta Yeterlik Derecesine Sahip Olmak. Alanında Bilimsel Çalışmaları ve Yayınları Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiUluslararası İlişkiler Bölümü, Uluslararası İlişkiler Programı (İngilizce)Doktor Öğretim Üyesi1Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Lisans Mezunu Olmak. Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler veya Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Alanlarından Birinde Doktora Mezunu Olmak. Türkiye Siyasal Hayatı, Toplumsal Cinsiyet veya Siyaset Sosyolojisi Alanlarında
Bilimsel Çalışmaları ve Yayınları Olmak.
Genel Şartlar
1.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartlara sahip olunması,
2.Adaylarda herhangi bir kuruma karşı hizmet yükümlülüğü bulunmaması,
3.Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması,
4.Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması,
5.Eğitim dili İngilizce olan programlara yapılan başvurularda, başvuracak adayların Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında
Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte belirtilen koşulları sağlaması,
6.Adayların Üniversitemiz https://www.iku.edu.tr/tr/yonergeler sayfasında yayımlanan T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi doğrultusunda Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör kadroları için değerlendirme Rektörlük tarafından yapılır. Adayın başvurusu ilgili Rektör Yardımcısının yürütücülüğünde Rektör Yardımcılarından oluşan bir komisyon tarafından bir ön incelemeye tabi tutulur. Ön incelemede “En az ölçütler” i karşılamadığı tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmaz.

Tüm Başvurular İçin İstenen Ortak Belgeler:
1.Adayların, Üniversitemiz Rektörlüğüne hitaben hazırlayacakları ıslak imzalı dilekçelerinde, yayımlanan ilan tarihini, akademik birime ait bilgileri, başvurdukları kadro unvanı, yabancı dillerine ait bilgilerini, iletişim (GSM, E-posta, İkamet Adresi, Ev/İş Tel. vb.) bilgilerini, ayrıca haklarında bilimsel referans alınabilecek iki öğretim üyesinin Adı-Soyadı ve iletişim bilgilerini (çalıştıkları kurum, adresleri, GSM, E-Mail, iş tel. vb.) ile teslim ettiği
belgelerine ait bilgileri listeleyerek belirtmeleri gerekmektedir.
2.Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
3.Nüfus cüzdan fotokopisi,
4.Erkek adaylar için; askerlik durumunu gösterir e-devletten alınacak barkotlu belge,
5.e-devletten adli sicil sorgulaması yapılarak alınacak, resmi kuruma hitaben, belge verilme nedeni diğer seçilerek Üniversitemize ibraz edilmek üzere “adli sicil kaydı” ve “arşiv sicil kaydı” bulunmadığını gösterir barkotlu belge,
6.Lisans, yüksek Lisans, doktora mezuniyet belgeleri ile doçentlik belgesinin e-Devlet uygulaması üzerinden alınacak barkotlu çıktıları, e-devlet üzerinden alınamayan mezuniyet belgeleri için Üniversitesinden onaylı ya da noter tasdikli suretleri ile doçentlik belgesinin noter tasdikli sureti.
7.Eğitim dili İngilizce olan programlara başvuran adaylar için İngilizce dilinden en az 85 puan alındığını gösterir YÖK tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya
eşdeğeri kabul edilen sınav sonuç belgesi.
8.Profesör/ Doçent/Doktor Öğretim Üyeliği başvurusu değerlendirme tablosu.
Unvanlara Göre İlave Olarak İstenen Dosya ve Elektronik Belgeler:
1.Adayların, YÖK Formatlı özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet basılı fiziksel dosyası ile birlikte bunları içeren elektronik (PDF formatında USB Flash Bellek)
dosyalarını, Profesör kadrosu için 6 adet usb bellek, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvurular için ise 4 adet usb bellek olarak hazırlamaları ve Üniversitemiz Rektörlüğüne şahsen
veya posta yolu ile iletmesi veya teslim etmesi gerekmektedir.
Evrak Teslim Adresi: T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü, E5 Karayolu üzeri
Bakırköy 34158 İstanbul
İletişim Telefon Numarası: (0212) 498 41 41

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.