İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi Alacak

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi Alacak
Yayınlama: 06.12.2022
99
A+
A-
Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosu’nca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Akademik Atama ve Yükseltme Kriterleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır.

 

NoFakülteBölümAnabilim DalıUnvanDrcAdetİlan Niteliği
1Diş HekimliğiKlinik BilimlerAğız Diş ve Çene
Radyolojisi
Dr. Öğr.
Üy.*
11Doktora  derecesini  Ağız,  Diş  ve  Çene  Radyolojisi  alanından  almış  olmak.  Sistemik  hastalık durumlarında kemiğin mikro mimarisinin üç boyutlu değerlendirilmesi ile ilgili çalışması bulunmak.
2EczacılıkTemel Eczacılık BilimleriFarmasötik
Mikrobiyoloji
Doçent11Eczacılık Fakültesi mezunu olmak. Farmasötik Mikrobiyoloji alanında doktora yapmış olmak ve aynı bilim alanından doçent unvanı almış olmak.
3HukukÖzel HukukTicaret HukukuProfesör11Doçentlik unvanını Ticaret Hukuku bilim alanından almış olmak, anonim şirket genel kurul toplantıları, ticaret sicili ve çek ile ilgili çalışmaları bulunmak.
4İktisadi ve İdari BilimlerUluslarası İlişkilerSiyasi TarihProfesör11Doktora derecesini Siyaset Biliminden, doçentlik unvanını Uluslararası İlişkiler alanından almış olmak. Ulusların kendi kaderini tayin, Türk Dünyası ve çevre konularında uluslararası (SSCl) yayınları olmak.
5İslami İlimlerTemel İslam Bilimleriİslam HukukuProfesör11Maslahat, istihsan, muhayyerlik ve tazminat konularında çalışma yapmış olmak.
6Mühendislik ve MimarlıkBilgisayar MühendisliğiBilgisayar BilimleriDr. Öğr.
Üy.*
11Doktora derecesini Bilgisayar Mühendisliği alanında almış olmak, derin öğrenme, bulanık mantık ve görüntü işleme alanlarında çalışmaları bulunmak.
7Elektrik – Elektronik MühendisliğiKontrol ve Kumanda SistemlerProfesör *11Doktora derecesini ve doçentlik unvanını Elektrik-Elektronik Mühendisliği bilim alanında almış olmak, kararlı öğrenebilen sistemler, robotik ve kaotik sistemlerin kontrolü üzerine çalışmaları bulunmak.
8Sağlık BilimleriFizyoterapi ve RehabilitasyonFizyoterapi ve RehabilitasyonDr. Öğr. Üy.11Yüksek lisans ve doktorasını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında yapmış olmak. Kardiyopulmoner rehabilitasyon ve geriatrik fizyoterapi ve rehabilitasyon konularında çalışmaları bulunmak.
9HemşirelikHalk Sağlığı HemşireliğiDr. Öğr. Üy.11Yüksek lisans ve doktorasını Halk Sağlığı Hemşireliği alanında yapmış olmak. Dezavantajlı gruplar ile kronik hastalıklar konularında çalışmaları bulunmak.
10İç Hastalıkları HemşireliğiDr. Öğr. Üy.11Doktora derecesini İç Hastalıkları Hemşireliği alanından almış olmak. Endokrin hemşireliği ve kronik hastalıklar alanında çalışmaları bulunmak.
11Sosyal ve Beşeri BilimlerCoğrafyaFiziki CoğrafyaDr. Öğr. Üy.21Doktora derecesini Fiziki Coğrafya alanından almış olmak, ekolojik risk analizi ve iklim konularında çalışmaları bulunmak.
12Medya ve İletişimGazetecilikProfesör11Doçentlik unvanını medya çalışmaları ve gazetecilik alanından almış olmak, gazetecilikte unutulma hakkı ve etik konularında çalışmaları bulunmak, en az bir TÜBİTAK projesinde yürütücülük yapmış olmak.
13Halkla İlişkiler ve ReklamcılıkDoçent11Doçentlik  unvanını  pazarlama  alanından  almış  olmak,  sosyal  müşteri  ilişkileri  yönetimi,  işveren markalaşması, sosyal medya pazarlaması ve sosyal girişimcilik konularında çalışmaları bulunmak.
14TarihOrtaçağ TarihiProfesör11Doçentlik unvanını ortaçağ tarihi alanında almış olmak, Memlûk Devleti’nin siyasi, iktisadi, sosyal tarihi ve kadın konularında çalışmaları bulunmak.
15TıpDahili Tıp BilimleriAcil TıpDr. Öğr.
Üy.
11COVID-19 pnömonisinde laktat klirensi üzerine uluslararası (SCI / SCI-E / E-SCI) bilimsel makalesi olmak. Aortun Resüsitatif Endovaskuler Balon Oklüzyonu (REBOA) konusunda eğitim almış olmak.
16Doçent11Akut  solunum  yetmezliğinde  non-invaziv  mekanik  ventilasyon  tedavi  başarısı  üzerine  çalışması bulunmak, Potasyum yüksekliği tedavisinde Ca-glukonatın etkinliğini değerlendiren (SCI / SCI-E / E- SCI) çalışması olmak.
17Fiziksel Tıp ve
Rehabilitasyon
Profesör11Doçentlik unvanını Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında almış olmak. İnmeli hastalarda spastisite değerlendirmesi ve tedavisi üzerine SCI / SCI-E dergilerde yayınlanmış çalışmaları bulunmak.
18Temel Tıp BilimleriTıbbi BiyolojiProfesör**11Doçentlik unvanını Tıbbi Biyoloji alanında almış olmak. Transplantasyon immünolojisi alanında SCI / SCI-E yayınları bulunmak. Ruhsatlı doku tipleme laboratuvarında en az 5 yıl deneyim sahibi olmak.
19TurizmTurizm İşletmeciliğiTurizm İşletmeciliğiDoçent11Doçentlik unvanını Turizm alanından almış olmak, sürdürülebilir turizm ve yerel halkın desteği ile ilgili çalışmaları bulunmak, SSCI indeksli dergilerde yayınlanmış makalesi olmak.

Diğer Şartlar:

1- Başvuracakların 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir
2- Profesör ve Doçent kadrosuna atamalar, daimi statüde yapılacaktır.
3- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
4- Profesör kadrosu adaylarının, doçent unvanını aldıktan sonraki eserlerinden birini “Başlıca Eser” olarak belirtmeleri zorunludur.
5- Başvuracaklar; Özgeçmiş, Öğrenim Belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik), Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen sınava ilişkin sonuç belgesi, Fotoğraf, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan Yayın Listesi, ilgili Akademik Atama ve Yükseltme Kriterleri Bildirim Formu (http://personel.ikc.edu.tr/S/11116/formlar adresinden ulaşılabilir) ile birlikte, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserler ile başvurularını Üniversite Bilgi Yönetimi Sistemi (ÜBYS) üzerinden Akademik Personel Başvuru Modülü aracılığı ile (http://ubs.ikc.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris) elektronik olarak yapacaklardır.
6- Başvuru sistemi ile ilgili ayrıntılı bilgi Başvuru Kılavuzunda belirtilmiş olup Üniversitemiz, kılavuzda yazan hususlara başvuranın riayet etmemesi halinde başvuruyu kabul etmeme hakkını saklı tutar.
7- İlan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuruya ilişkin bilgiler, Başvuru Kılavuzu ve ilgili mevzuat http://personel.ikcu.edu.tr internet sitemizde bulunmaktadır. Üniversitemiz Senatosu’nca belirlenen, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan
Üniversitemiz “Akademik Atama ve Yükseltme Kriterleri”ne ( http://personel.ikcu.edu.tr/Share/B6172F2BE653E5618FF0D79F3681A850 ) internet sitesinden de ulaşılabilinir.
8- 2547 sayılı Kanun’un Ek 38. maddesi uyarınca, aynı Kanun’un 50. maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında istihdam edilerek doktora veya sanatta yeterlik eğitimlerini Üniversitemiz bünyesinde tamamlayanların Dr. Öğr. Üy. kadrolarına başvuru hakkı bulunmamaktadır.
9- Atanmaya hak kazanan adayların; başvuru sürecinde beyan ettikleri belgelerin asıllarını ilgili birime atanma öncesinde teslim etmeleri gerekmektedir.
*İşaretli kadrolara Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uyarınca İngilizce Ders verme yeterliliğine sahip olduğunu belgelendirenler başvurabilir.

** Bu kadrolara başvuracak öğretim üyesi adaylarının “Tıp Doktoru” olmaları zorunlu değildir.

Not 1: Üniversitemiz zorunlu hallerde ilanda değişiklik yapma, ilan takviminde değişiklik yapma ve her aşamasında ilanı iptal etme hakkını saklı tutar, değişikliğe ilişkin duyurular kişisel başvuru ekranından ve Personel Daire Başkanlığı internet sayfasından ilan edilir, ayrıca tebligat yapılmaz.

Not 2: Herhangi bir kamu kurum veya kuruluşunda çalışanların ( daha önce çalışıp ayrılanlar dahil) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir.

İlan Başlangıç Tarihi : 06/12/2022

İlan Bitiş Tarihi : 20/12/2022

İrtibat için : 0 232 329 35 35/1368-1360 ( Memur: Yunus Adın)

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.