GİB, TKKD ve THY 2 Bin 459 Memur Alımı Yapacak

GİB, TKKD ve THY 2 Bin 459 Memur Alımı Yapacak
Yayınlama: 27.03.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:03
453
A+
A-

Gelir İdaresi Başkanlığı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve THY toplamda 2 bin 459 memur alımı yapacak. En fazla memur alımı ise Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek.

Memur alımı konusunu merakla takip edenleri sevindire

Gelir İdaresi Başkanlığı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve THY toplamda 2 bin 459 memur alımı yapacak. En fazla memur alımı ise Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek.
Memur alımı konusunu merakla takip edenleri sevindirecek haber geldi. Üç kuruma memur alımı yapılacak. Toplamda 2 bin 459 memur alımı yapacak kurumlar ise Gelir İdaresi Başkanlığı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Türk Hava Yolları. Bu memur alımı kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığı bin 320 gelir uzman yardımcısı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 539 personel, THY ise 600 pilot alacak. Bu kapsamda en fazla memur alımı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek.GİB MEMUR ALIMIGelir İdaresi Başkanlığı (GİB), yazılı ve sözlü sınavla birlikte bin 320 gelir uzman yardımcısını bünyesine katacak. Memur alımı duyurusu GİB’in internet sitesinde yayımlandı. Bu duyuruya göre, 44 ilin merkez ve ilçelerinde açık bulunan kadrolara atanmak üzere, bin 320 gelir uzman yardımcısı alımı için sınav yapılacak.Adaylar, başvuru sırasında sadece bir ili tercih edebilecek ve tercih edilen bu ilin ilçelerini öncelik sırasına göre başvuru formunda işaretleyecek. Adaylar, daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyecek. Giriş sınavının yazılı bölümü 16 Mayıs 2015 tarihinde saat 10.00’da Ankara’da yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile sınava nerede gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce e-Devlet portalı “www.turkiye.gov.tr” ile Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde ilan edilecek.

Başvurular, 6 Nisan 2015 tarihinde başlayıp, 17 Nisan 2015 tarihinde saat 17.30’da sona erecek.

DİKKAT! TÜM MEMUR VE PERSONEL ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacak. Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan; yerler itibarıyla, adayların başvuru sırasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il için atama yapılacak toplam kadro sayısının 2 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

TKDK MEMUR ALIMI

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) 539 personel alımı için açıktan atama izni verilmesini onayladı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şimşek, TKDK’ya denetçi, uzman, destek personeli, il koordinatörü unvanlı sözleşmeli personel pozisyonlarına merkez teşkilatı için 48, taşra teşkilatı için de 491 olmak üzere toplam 539 personel alımı amacıyla açıktan atama izni verilmesine onay verdi.

İstihdam edilecek personel, ulusal kalkınma plan, program ve stratejilerinde öngörülen ilke ve hedefler çerçevesinde Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynakları da kapsayacak şekilde, kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetleri gerçekleştirecek.

THY 600 PİLOT ALACAK

Türk Hava Yolları (THY) 600 pilot alacağını duyurdu.

THY’nin Barcelona’daki ofisinden yapılan yazılı açıklamada, 2015 yılı içinde 600 pilot alınması hedefi doğrultusunda çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Pilot alımıyla ilgili yapılacak roadshow’lardan birinin 26-27 Mart tarihlerinde Madrid’te gerçekleştirileceği belirtilirken, 264 uçaklı (yolcu ve kargo) hava filosu bulunan THY’nin “yetenekli pilotları” bünyesine dahil etmek istediği ifade edildi.

Mevcut durumda THY’de 4 bin 14 pilotun görev yaptığı ve bunlardan 70’inin İspanyol olduğunu kaydedilirken, THY’nın İspanya’ya yaptığı uçuşların artacağına dikkat çekildi. Mevcut durumda Barcelona’dan İstanbul’a haftada 21 uçuş olduğu ancak 25 Mayıs tarihinde bunun 28’e çıkarılacağı ifade edilirken, Malaga’dan İstanbul’a olan haftalık 7 uçuşun da yaz döneminde 10’a yükseltileceği bildirildi. THY, 2015 yılı için İspanya’ya yapılan seferlerinde taşıyacağı toplam yolcu sayısını 1 milyona çıkartmayı hedeflediğini kaydetti.THY, 2016 yılında 600 pilotun daha alımının öngörüldüğünü açıkladı.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.