Gümüşhane Üniversitesi Akademik Persoenl Alımı

Gümüşhane Üniversitesi Akademik Persoenl Alımı
Yayınlama: 09.07.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
594
A+
A-

GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.Başvuracak adayların Üniversit GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.Başvuracak adayların Üniversitemizin web sayfasında yayınlanan “Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirtilen kriterleri taşımaları gerekmektedir. Ayrıca adayların fakültelerin veya 4 yıllık yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları (Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu’nca onaylanmış olması şarttır.), 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar (http://personel.gumushane.edu.tr/file/5649) adresinden temin edecekleri bilgi formunu, başvurdukları anabilim dalını ve sınava girecekleri yabancı dili belirterek (Yabancı Dil Başarı Belgesi olanlar ekleyeceklerdir.) ekinde, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık mezuniyet belgelerinin onaylı örnekleri ve (Doktora Tezi Kapağı, içindekiler, Sonuç ve Kaynakça) ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyalarını 4 takım halinde ilgili birime vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 gün süre içerisinde yardımcı doçent kadroları için ilgili birime doçent ve profesör kadroları için Personel Dairesi Başkanlığı’na yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurularda postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların Yabancı Dil Sınav yeri ve tarihleri daha sonra adayların müracaat ettikleri birimlerce tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir.

Başvuruda bulunan adayların, başvurdukları kadro ile ilgili 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile “Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde aranan koşulları sağlamadığı sonradan tespit edilmesi halinde bu adayların ataması yapılmayacak ve başvuruları iptal edilecektir.

ilgililere duyurulur.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO UNVANIKADRO DER.KADRO ADEDİAÇIKLAMA
iletişim

Fakültesi

Radyo Televizyon ve Sinema BolümüSinema ABDYrd.Doç.31Sosyoloji Bölümünde Doktora yapmış olmak ve Kent Sosyolojisi ve Sinema alanında çalışmış olmak.
Edebiyat

Fakültesi

Sosyoloji BölümüUygulamalı Sosyoloji ABDYrd.Doç.41Sosyoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
iletişim

Fakültesi

Gazetecilik BölümüBilişim ve Enformasyon Teknolojileri ABDYrd.Doç.51Bilişim Programında Doktora yapmış olmak ve Bilişim Teknolojileri ve Yerel Basın üzerine çalışmış olmak.
Şiran Mustafa Beyaz M YOVeterinerlik BölümüLaborant ve Veteriner Sağlık ProgramıYrd.Doç.31Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak ve Kanatlılarda Etci Piliçlerde Sıcaklık Stresi üzerinde çalışmış olmak.
Şiran

Mustafa

Beyaz

MYO

Gıda işleme BölümüGıda Kalite Kontrolü ve Analizi ProgramıYrd.Doç.31Gıda Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak ve Organik Süt alanında çalışmış olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.