Küçük Yaren’i Valilik Sevindirdi

Küçük Yaren’i Valilik Sevindirdi
Yayınlama: 21.09.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:27
374
A+
A-

Tek koluyla hayata tutunan Yaren, akülü araç istiyor haberiyle tanınan Ordu’da doğuştan sağ kolu ve bacakları olmayan 8 yaşındaki Yaren Ömerustaoğlu, Ordu Valiliğinin girişimleriyle protez kol ve bacaklara kavuştu.

Ordu’da doğuştan sağ kolu ve bacaklar Tek koluyla hayata tutunan Yaren, akülü araç istiyor haberiyle tanınan Ordu’da doğuştan sağ kolu ve bacakları olmayan 8 yaşındaki Yaren Ömerustaoğlu, Ordu Valiliğinin girişimleriyle protez kol ve bacaklara kavuştu.

Ordu’da doğuştan sağ kolu ve bacakları olmayan, bütün işlerini sol koluyla yapan 8 yaşındaki Yaren Ömerustaoğlu, Ordu Valiliğinin girişimleriyle protez kol ve bacaklara kavuştu.

Anadolu Ajansının, “Tek koluyla hayata tutunan Yaren, akülü araç istiyor” başlıklı haberiyle gündeme getirdiği Yaren Ömerustaoğlu’nun akülü araç isteğinin Ordu Büyükşehir Belediyesince karşılanmasının ardından Ordu Valiliğinin, Yaren’e protez kol ve protez bacak takılması için girişimleri sonuç verdi.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi Anabilim Dalı Başkanlığı’nda muayene edilen Yaren, özel bir protez uygulama merkezine sevk edildi. Burada da muayene edilen Yaren’in sağ kol ve iki bacak ölçüsü alındı.

Bir süre sonra Ordu’dan Samsun’a çağrılan Yaren Ömerustaoğlu, merkezde hazırlanan kol ve bacaklarına kavuştu.

Küçük Yaren’in fizik tedavinin ardından protez kol ve bacaklarını kullanabileceği öğrenildi.

Öte yandan Anne Azime Ömerustaoğlu, kızının sorunlarını gündeme getiren Anadolu Ajansına teşekkür ederek, “Çok şükür kızım önce akülü aracına, ardından protez kol ve bacaklarına kavuştu. Kızımı ayakta görebilmek çok mutluluk verici. Vesile olanlardan Allah razı olsun” dedi.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu da Yaren Ömerustaoğlu’nun sorunlarını ilk olarak basından öğrendiklerini belirterek, “Hemen harekete geçerek kızımızın protez kol ve bacaklarına kavuşması için elimizden geleni yaptık” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.