SON DAKİKA

Öğretmen Strateji Belgesi Nasıl Oluşturuldu? Hangi Kurumlarda Destek Oldu?

Bu haber 09 Haziran 2017 - 12:32 'de eklendi.

Öğretmen adaylarının gündemine oturan “Öğretmen Strateji Belgesi” Nasıl oluşturuldu? Hangi Süreçlerden Geçti? KariyerMemur.com olarak sizler için araştırdık.

“Öğretmen Strateji Belgesi”nin ilk taslağı Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Eğitiö, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan ve Üyeleri ile eğitim kökenli milletvekilleri, valiler, Kalkınma Bakanlığı (KB) temsilcileri, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) başkan ve üyeleri, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) başkanı, akademisyenler, Devlet Personel Başkanlığı (DPB) gibi çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarıdan temsilciler, sivil toplum kuruluşları (STK), eğitim ve bilim iş kolunda faaliyet gösteren  sendikalar, öğretmenler, okul yöneticileri, öğrenciler, veliler ile yazılı ve görsel basın olmak üzere geniş bir aktılımcı grubuyla düzenlenen çalıştıyda alınan kararlar doğrultusunda oluşturulan bir komisyon tarafından hazırlanmıştır.

Taslak metin, Milli eğitim Baknalığı Merkez Teşkilatı birim amirleri, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı, Yüksek Öğretim Kurulu Öğretmen yetiştirme Çalışma Grubu üyleri ve ilgili diğer bürokrat ve akademisyenlerin aktıldığı çalışma toplantılarında tartışılmış, ortaya konulan görüş ve öneleri doğrultusunda revize edilmiştir.

Sonraki süreçte belge, 77 paydaş kurum ve kuruluşun görüşlerine sunulmutşru. İlgili kurum ve kuruluşların geribildirimleri, 19. Milli Eğitim Şürası tavsiye kararları, 64. Hükümet Eylem Planı  ve 65. Hükümet Programı doğrultusunda, Bakanlığımızca yürütülmekte olan güncel faaliyet ve politikar da göz önünde bulundurularak “Öğretmen Strateji Belgesi” Oluşturulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Öğretmen Strateji Belgesi Nedir? başlıklı makalemizde milli eğitim bakanlığı, öğretmen strateji belgesi nedir ve öğretmen stratejisi belgesi amacı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.