SON DAKİKA

Sinop Üniversitesi Personel Alımı Yapacak

Bu haber 23 Aralık 2016 - 14:55 'de eklendi.

Üniversite birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Sinop Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi uyarınca Öğretim Elemanları alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.
Sinop Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Sinop Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi uyarınca Öğretim Elemanları alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

  1. Doçent Kadrosuna başvuracak adayların; Başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Belgesi, Doçentlik Belgesi, 2 adet fotoğraf, yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosya ile özgeçmiş, eserleri ve diğer belgeleri içeren 4 adet CD ile Sinop Üniversitesi Personel Daire Başkanlığının internet adresinden temin edilen Akademik Değerlendirme Formunu doldurarak Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
  2. Yardımcı Doçent Kadrosuna başvuracak adayların; Başvurdukları anabilim dalı ve yabancı dilini belirten dilekçelerine, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora belgesi ve Sinop Üniversitesi Personel Daire Başkanlığının internet adresinden temin edilen Akademik Değerlendirme Formunu doldurarak, varsa yabancı dil başarı belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile özgeçmiş, eserleri ve diğer belgeleri içeren 4 adet CD’yi ekleyerek ilgili birimlere şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

EN GÜNCEL HABERLERDEN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU SÜRESİ: Başvurular; Doçent adayları için ilanın Resmi Gazete ve Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır.) 15 gün içerisinde, Yardımcı Doçent adayları için ilanın Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde yapılacaktır. Yardımcı Doçent adayları yabancı dil sınav günü ve saati ile yerini ilgili birimden öğrenebileceklerdir.
NOT:-(Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı, ayrıntılı hizmet belgesini başvuru belgesine
ekleyerek ibraz edeceklerdir.)
-(Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kuruldan denkliğinin onaylanması gerekmektedir.)
-(Onaylı istenen evrakın teslimi sırasında aslını ibraz etmek şartıyla fotokopileri kabul edilir.)
-(Erkek adayların askerlik durum belgesini başvuru evraklarına eklemeleri gerekmektedir.)
-Sinop Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesine Personel Daire Başkanlığının http://www.sinop.edu.tr/Personel Daire Baskanligi- 10 web adresinden, (Öğrenci alımı için Yükseköğretim Kurulunun öngördüğü “öğretim üyesi sayısına” ulaşılıncaya kadar belirtilen atanma ölçütleri aranmayabilir.)
-Akademik Değerlendirme Formlarına http://www.sinop.edu.tr/Personel Daire Baskanligi-8 web adresinden ulaşılabilir.

UNVANIADEDİDERECEBİRİMİ:BÖLUM/ANABİLİM DALI­PROGRAMALANI:
Doçent11Mühendislik ve Mimarlık FakültesiNükleer Enerji MühendisliğiNükleer alanında alfa sayım sistemi dizaynı konusunda çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi/Siyaset ve Sosyal BilimlerHegemonya ve karşı hegemonya inşasında eğitimin rolü konusunda çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi/Yönetim Bilimleriİnsan Kaynakları Yönetimi ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Fen-Edebiyat FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı/Eski Türk DiliŞiir mecmuaları hakkında çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Fen-Edebiyat FakültesiTürk Dili ve Edebiyatı/Türk Halk EdebiyatıToplumsal cinsiyet ve kadın konusunda çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13Güzel Sanatlar FakültesiResimİnfografik alanında çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent13İlahiyat FakültesiTemel İslam Bilimleri/Arap Dili ve BelagatiFilolog el-Müberred ve sarf ilmine katkıları konusunda çalışma yapmış olmak.
Yardımcı Doçent11Gerze Meslek YüksekokuluTasarım/Grafik TasarımıGrafik veya Grafik Tasarımı bölümü lisans mezunu olmak ve alanında doktora yapmış olmak.

 
 
 

Bir önceki yazımız olan KPSS'de Düşük Puanla Atanan Bölümler başlıklı makalemizde atama, düşük puan ve kpss hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.