Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Alıyor

Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Alıyor
Yayınlama: 12.12.2022
134
A+
A-

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 12.06.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Şırnak Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesi” uyarınca Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına öğretim üyesi alınacaktır.
– Doktor Öğretim Üyesi adayları; Başvuru dilekçesinin ekine; 2 (iki) adet fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş), Nüfus cüzdan fotokopisi/T.C. kimlik kartı fotokopisi, Lisans, Yüksek lisans, Doktora diplomalarının e-devlet çıktıları (asılları veya noterden ya da resmi kurumlarca onaylanmış nüshaları atama aşamasında talep edilecektir.), Erkek adaylar için askerlik belgesi (e-Devletten alınan kare kodlu belgeler de kabul edilir), Adli Sicil Kaydı (Konu kısmı “Resmi Kurum” olarak seçilerek e-Devletten alınacaktır.), YÖK Formatında Özgeçmiş ve Eserler listesi, Yabancı dil sınav sonuç belgesi, Hizmet Belgesi (naklen veya yeniden atanacak adaylar için) (Çalıştığı/Ayrıldığı kurumdan alınan onaylı belge veya e-Devletten alınan kare kodlu HİTAP Hizmet Dökümü), Şırnak Üniversitesi Akademik Personel İlk ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesine göre hazırlanmış Bilimsel çalışma Puan Listesi ile bilimsel eserlerinden oluşan dosyasının 1 (bir) nüshasını fiziksel olarak, 4 (dört) nüshasını da elektronik ortamda (flash bellek) şahsen veya posta yolu ile ilana çıkılan kadro birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

-Müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir.
-Müracaat edecek adayların “Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.
-2547 sayılı Kanun’un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %30 luk kota kapsamında başvuru yapabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
-Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi uyarınca Doktor Öğretim Üyesi atamalarında Dijital Çağda Yükseköğretimde Öğrenme ve Öğretme (Dijital Okuryazarlik) belgesine sahip olmak. Belgenin en az 30 saatlik bir eğitim sonucunda alınmış olması ve belge sertifikasında eğitim saatinin belirtiliyor olması gerekir.
-Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştığı kurumdan veya e-Devlet üzerinden alacakları hizmet belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.
-İlanda belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
-İhtiyaç duyulması halinde; adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemizin web sayfasından (www.sirnak.edu.tr) yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

İlan Başvuru Başlama Tarihi : 12.12.2022
İlan Başvuru Bitiş Tarihi : 26.12.2022 mesai bitimi

ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI

İLAN NOBİRİMBÖLÜMANABİLİM DALI/PROGRAMUNVANADETDER.AÇIKLAMABAŞVURU YERİ
ÖÜ2022/28İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiSiyaset ve Sosyal BilimlerDr. Öğretim Üyesi13Siyaset Bilimi Anabilim Dalında Doktora Yapmış Olmak.İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü, Yeni Mh. Üniversite Cad. Şırnak- Merkez)
ÖÜ2022/29Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHemşirelikDr. Öğretim Üyesi15Hemşirelik Anabilim Dalında veya İç Hastalıkları Hemşireliği, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıklar/ Ameliyathane Hemşireliği, Halk Sağlığı Hemşireliği Anabilim Dallarından Birinde
Doktora Yapmış Olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü, Yeni Mh. Üniversite Cad. Şırnak- Merkez)
ÖÜ2022/30Mühendislik FakültesiEnerji Sistemleri MühendisliğiYenilenebilir Enerji SistemleriDr. Öğretim Üyesi13Enerji Sistemleri Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora Yapmış Olmak.Mühendislik Fakültesi (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü, Yeni Mh. Üniversite Cad. Şırnak- Merkez)
ÖÜ2022/31Silopi Meslek YüksekokuluDış TicaretDış Ticaret
Programı
Dr. Öğretim
Üyesi
14İşletme Alanında Doktorasını Tamamlamış Olmak.Silopi Meslek Yüksekokulu (Dicle 23.Cd. No:33, 73400Silopi/Şırnak)
ÖÜ2022/32Yönetim ve OrganizasyonLojistik ProgramıDr. Öğretim Üyesi14Üretim Yönetimi ve Pazarlama Alanında Doktorasını Tamamlamış Olmak.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.