Taşeron Personel Sınavı Geçemezse Ne Olacak?

Taşeron Personel Sınavı Geçemezse Ne Olacak?
Yayınlama: 26.12.2017
Düzenleme: 05.03.2021 22:49
940
A+
A-

2018 yılında taşerondan kadroya geçenler işçiler sınava tabi tutulacak. 450 bin kamuda çalışanının gireceği taşeron sınavı nasıl olacak? Taşeron eğer sınavı geçemezse ne olacak? İş mi bıraktırılacak yoksa farklı bir formül mü bulunacak. İşte detaylar

SINAV ELEME AMAÇLI DEĞİL PROSEDÜR AMAÇLI YAPILACAK

“Emekli olanlar dışında 450 bin kişi sınav olacak, hepsini inşallah kadrolu işçi olarak 4 (D) statüsündeki istihdamını sağlayacağız. Sınavı mevcut düzenleme gereği koyduk, eleme amaçlı değil, yaptıkları işle ilgili olacak.”

Bakanımız yukarıdaki sözlerinde belirttiği gibi taşeron personelin kadroya geçişi için yapılacak sınav prosedür icabı, yönetmeliklerde yer alan maddeleri karşılaması açısından yapılacak bir sınav olacağı öngörülüyor.

TAŞERON SINAVINA HAZIRLIK KURSLARINA GİTMEYİN

Şu an zaten kamuda istihdam etmek için aldığımız kardeşlerimiz yıllardır görevlerini yapan kişiler, bu anlamda da hiçbir sıkıntıya kapılmasınlar. Taşeron sınavına hazırlık sınavları kursları açılmış. Asla buralara gitmesinler. Yaptıkları işle alakalı bir sınava girecekler. 2 Ocak itibarıyla yürürlüğe girecek düzenlememiz. Bu ihaleler kapsamında kardeşlerimizin başvurularını alacağız.

TAŞERON SINAVINI GEÇEMEYENLER NE OLACAK?

Sınavı geçemeyenler ne olacak? Sınavı geçemeyenlerin mantıken bulundukları firmalarda aynı statüde çalışacaklar. Fakat kamuda aynı şekilde taşeron işçi çalıştırılamayacağı için firmaların da büyük çoğunluğu kapanacak ve işçiler işlerinden olacaklar. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi sınavın mevcut düzenleme gereği yapılacak olması büyük problemleri olmayan kişilerin korkmaması gerektiğini gösteriyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.