Taşeron’da Sınav Aşaması Başlıyor, Sınavlar Nasıl Yapılacak?

Taşeron’da Sınav Aşaması Başlıyor, Sınavlar Nasıl Yapılacak?
Yayınlama: 23.02.2018
Düzenleme: 05.03.2021 22:49
459
A+
A-

Taşeronda sürekli işçi kadrosuna geçiş sürecinde itiraz sürecinin sona ermesiyle sınav aşaması başlıyor. Sürecin başlamasıyla bazı kurumlar sınav tarihi ve şeklini açıklamaya başladılar. İşte o kurumlar ve taşerondan sürekli işçi kadrosuna geçiş sınavlarını yapma şekilleri.

 

Sağlık Bakanlığı Kadroya Geçiş Sınavı için Usul ve Esasları Yayımladı

Sağlık Bakanlığı taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçişinde yapılacak olan sınavın Usul ve Esaslarına ilişkin tebliğ yayınladı. Yayınlanan tebliğde sınav şekli, ilanı, itirazlar ve kadroya geçiş aşamaları ilan edildi.

TAŞERONDAN KADROYA GEÇİŞ SINAVI YAZILI MI SÖZLÜ MÜ OLACAK?

Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan personel için sınav SÖZLÜ olarak yapılacaktır. Ancak her kurum kendi personeline yapacağı sınavın şeklini kendisi belirleyebilir.

TAŞERON SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı Sınav Tarihleri: Sınav kurulları tarafından 3 Mart-22 Mart tarihleri arasında yapılacaktır.

İtirazlar: İtirazlar 23-26 Mart tarihlerinde yazılı olarak alınacak ve değerlendirme sonucu en geç 29 Mart 2018 tarihinde ilan edilecek.

HER KURUM SINAV TARİHİ VE ŞEKLİNİ KENDİ İNTERNET SİTESİNDEN AÇIKLAYACAKTIR.

 

TAŞERON SINAVINDA NELER SORULACAK?

Sağlık Bakanlığı’nın aşağıda bağlantısını verdiğimiz açıklamasında değerlendirme tutanakları ilan edilmiş 28 farklı hizmet kolu için sözlü sınavda hangi konularda değerlendirme yapılacağı belirtilmiştir.

Sağlık Bakanlığı için açıklanan değerlendirme tutanaklarından diğer kurumlarda sınava girecek kişiler faydalanabilir çünkü diğer kurumlarda da benzer konulardan değerlendirme yapılacağını düşünüyoruz. Tüm taşeronlarımıza sınavlarında başarılar dileriz.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.